дивись.info

У Македонії визнали референдум щодо перейменування країни таким, що не відбувся

У Македонії визнали референдум щодо перейменування країни таким, що не відбувся

Глава Центрвиборчкому Македонії Олівер Дерковски заявив, що референдум щодо перейменування країни не є таким, що відбувся через низьку явку, пише Новое время.

За словами Дерковски, Конституція Македонії передбачає, що дійсним референдум вважається при як мінімум 50% явці громадян, в цьому ж разі на дільниці прийшло лише 34,74% громадян.

91,46% громадян, що проголосували підтримали перейменування, проти виступили 5,65%. Це дало привід ЄС та НАТО привітати результати референдуму.

Додамо, що референдум про перейменування Македонії носив консультативний характер і остаточне слово тепер за парламентом країни. Перейменування країни на Північну Македонію є обов’язковою умовою Греції для розблокування вступу балканської країни в ЄС і НАТО.

Нагадаємо, в червні Македонія і Греція підписали історичну угоду, згідно з якою Македонія змінить свою назву на Північну Македонію. Натомість Афіни розблокували переговори про приєднання Македонії до НАТО і до Європейського Союзу. Суперечка країн щодо назви Македонія тривала з 1990-х років.

Націоналісти і президент країни Гьорге Іванов виступають проти компромісу з Афінами. У Греції націоналістичні кола також висловлювалися проти угоди з македонцями.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.