дивись.info

Олега Сенцова номіновано на премію Сахарова

Олега Сенцова номіновано на премію Сахарова

Одним із номінантів на премію «За свободу думки» імені Андрія Сахарова став Олег Сенцов – український кінорежисер, якого незаконно ув’язнила Росія.

На здобуття премії його висунула група Європейської народної партії у Європейському Парламенті.

Українського кінорежисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув’язнення за «підготовку терактів» проти російської «de facto» влади в Криму. Міжнародна організація Amnesty International охарактеризувала судовий процес як «несправедливий суд у військовому трибуналі». Сенцов став символом близько 70-и українських громадян, яких російська окупаційна влада Кримського півострова незаконно арештувала та засудила до тривалого тюремного ув’язнення. Він голодує від травня 2018 року.

Читайте також: Адвокат повідомив, що у Сенцова серцева недостатність і ревматизм 

Від 1988 року Європарламент присуджує премію Сахарова особам та організаціям, які захищають права людини та засадничі свободи. Цьогорічних номінантів оголосили 27 вересня комітети Європарламенту із зовнішніх справ та із розвитку, а також підкомітет з прав людини.

Подати кандидатуру на премію Сахарова можуть політичні групи Європарламенту або групи, що складаються із щонайменше 40 євродепутатів. На підставі цих номінацій члени комітетів із зовнішніх справ та із розвитку голосують за список із трьох фіналістів. Потім Конференція президентів, до якої входять президент Європейського Парламенту та лідери політичних парламентських груп, обирає лауреата.

25 жовтня політичні лідери Європарламенту оголосять переможця, 12 грудня відбудеться церемонія нагородження премії Сахарова у Страсбурзі.

У 2017 році премію Сахарова отримала Демократична опозиція Венесуели.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.