дивись.info

Нобелівську премію миру отримали лікар і колишня полонянка бойовиків «Ісламської держави»

Нобелівську премію миру отримали лікар і колишня полонянка бойовиків «Ісламської держави»

Лауреатка премії Надя Мурад сама стала жертвою такого знущання і хоробро розповідає про це, щоб захистити інших жінок. 

Нобелівську премію миру присудили за “зусилля спрямовані на припинення використання сексуального насильства як зброї війни та збройного конфлікту”.

Це оголосили на прес-конференції Нобелівського комітету в п’ятницю, 5 жовтня, пише Українська правда. Життя.

Її здобули Деніс Муквеге, який є лікарем та присвятив своє життя захисту жертв сексуального насильства в часи війни, та Надя Мурад, яка є жертвою такого насильства і хоробро розповідає про це, щоб захистити інших жінок.

Муквеге багато років працював у Демократичній Республіці Конго. Він та його співробітники лікували тисячі пацієнтів, які постраждали від сексуальних нападів.

При цьому лікар неодноразово засуджував безкарність масових ґвалтувань і критикував уряд Конго та інші країни за те, що вони не докладають достатніх зусиль, щоб зупинити сексуальне насильство щодо жінок як стратегію та зброю війни.

Надія є представницею народу єзидів. Вона, та ще приблизно 3000 чоловіків та дівчат цієї національності, стали жертвами зґвалтувань та інших зловживань з боку армії.

Ці дії були систематичними та частиною військової стратегії. Вони служили зброєю в боротьбі проти єзидів та інших релігійних меншин.

Після втечі від бойовиків, Надя Мурад вирішила відкрито говорити про те, що вона зазнала.

У 2016 році, у віці лише 23 років, вона була названа першим Послом доброї волі ООН за гідність людей, які постраждали від торгівлі людьми.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.