дивись.info

У США чоловік підпирав двері камнем вартістю в 100 тисяч доларів (фото)

У США чоловік підпирав двері камнем вартістю в 100 тисяч доларів (фото)
фото: відкриті джерела

10-кілограмовий камінь, яким житель Мічигану протягом 30 років підпирав двері власного будинку, виявився метеоритом.

Мешканець американського штату Мічиган кілька десятиліть використовував для підтримування вхідних дверей каміння, вагою близько 10 кілограмів. Як згодом виявилося, це каміння — метеорит, що коштує 100 тис. доларів.

У 1988 році Девід Мазурек придбав у фермера амбар у селищі штату. В амбарі був і шматок метеориту, який, за словами фермера, опинився на подвір’ї ще у 30-х роках 20-го століття.

У 2017 році Мазурек звернув увагу на своє каміння, що підпирає двері, після того, як подивився по телевізору репортаж про метеорити. Він вирішив віднести каміння на аналіз до лабораторії мічиганського університету.

Першою неабияку цінність каменя розпізнала професорка геології Центрального мічиганського університету Мона Сібеску. За її словами, незнайомці постійно приносять їй різноманітні камінці, пише УКРІНФОРМ.

“Я одразу зрозуміла, що цей камінь особливий. Це найцінніший екземпляр з усіх, що я коли-небудь тримала у руках – як за вартістю, так і за науковою цінністю”, – каже пані Сібеску”.

Після аналізів дослідниця дійшла висновку, що це метеорит, який на 88,5% складається з заліза, і на 11,5% – з нікелю. І це ще не все: за вагою і розміром метеорит виявився шостим з усіх, що коли-небудь знаходили у Мічигані.

Видання повідомляє, що Мазурек планує продати знахідку, а а 10% від отриманих коштів пожертвувати до університету, який допоміг розпізнати цінність каміння.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.