дивись.info

У Миколаєві відкрили новенький інклюзивно-ресурсний центр (фото)

У Миколаєві відкрили новенький інклюзивно-ресурсний центр (фото)

Сьогодні, 9 жовтня, у Миколаєві, на базі Навчально-виховного комплексу відкрили новий інклюзивно-ресурсний центр для діток з особливими потребами.

У центрі завершують облаштування кабінетів практичного психолога, зал лікувальної фізкультури та вчителя-реабілітолога, передає кореспондент Дивись.info.

Як розповіла т.в.о. директора закладу, корекційний педагог Оксана Лущ, Миколаївський інклюзивно-ресурсний центр створений для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на якісну дошкільну освіту.

«Фахівці центру надаватимуть психолого-педагогічні послуги, шляхом проведення комплексної оцінки дитини. В центрі працюватимуть фахівці, які надаватимуть кваліфіковану психолого-педагогічну допомогу діткам з особливими потребами.

У нас у штаті будуть працювати практичні психологи, логопеди та вчитель-реабілітолог.

Дітки з особливими потребами завжди зможуть отримати тут належну допомогу. Крім того, батьки зможуть отримати консультаційну допомогу, аби знати, як виховувати таких діток та допомагати їм навчатися», – зазначила Оксана Лущ.

Крім того, в центрі також є сенсорна бігова доріжка для тренування стоп дітей для покращення кровообігу та велотренажер. «Тобто всі діти із порушенням опорно-рухового апарату в даному кабінеті зможуть отримувати відповідну кваліфіковану допомогу», – пояснила пані Оксана.

За словами директорки центру, тут зможуть отримувати допомогу дітки з порушеннями опорно-рухового апарату, з затримкою психічного розвитку, з порушенням інтелектуального розвитку, слуху та зору.

На здійснення ремонтних робіт з місцевого бюджету виділили 300 тисяч гривень, на закупівлю корекційних засобів та спеціального обладнання з державного бюджету виділили понад 250 тисяч гривень.

Варто також зазначити, що в цьому центрі комплексних оцінок надали вже 4 дітям.

Своєю чергою, директорка департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій відзначила, що Нова українська школа неможлива без підтримки таких дітей.

«Я хочу, щоби в цьому приміщення працювали фахівці, була атмосфера, де можна було отримати підтримку та допомогу», – сказала пані Любомира.

За її словами, на Львівщині зросла кількість дітей, які навчаються на інклюзиві. «Минулого року на Львівщині мали 349 таких дітей, а цього навчального року – 544. Важливо розуміти, що для кожної цієї дитини потрібна опіка та відповідні послуги», – пояснила директорка департаменту освіти і науки ЛОДА.

 

Любомира Мандзій також розповіла, що на Львівщині прийнято рішення про створення 25 інклюзивно-ресурсних центрів і на черзі ще одне рішення. «До кінця року буде 26 інклюзивно-ресурних центрів. Будемо мати в кожній адміністративній одиниці такий центр. Крім того, у Львові прийнято рішення про два інклюзивно-ресурсні центри», – повідомила Людомира Мандзій.

Варто зазначити, що всі послуги у таких центрах можна отримати безкоштовно.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.