дивись.info

Держава отримала безкоштовно землі 6,5 тис. українців після їхньої смерті

Держава отримала безкоштовно землі 6,5 тис. українців після їхньої смерті
Фото: ілюстративне

Держава отримала безкоштовно в свою власність земельні ділянки близько 6,5 тис. землевласників, на які після їх смерті не знайшлося спадкоємців (так звану відумерлу спадщину). Такі дані Моніторингу земельних відносин, який був представлений у Світовому банку.

Про це повідомляє «Економічна правда».

Як повідомляється, в 2017 році в Україні налічувалося 6,537 тис. земельних ділянок загальною площею 25,072 тис. га, які визнані відумерлою спадщиною. Тобто, спадкоємці не заявили про свої права і ці землі де-юре перейшли в розпорядження місцевих органів влади за рішенням суду.

До того ж, землевласники при житті не змогли продати землю через мораторій на продаж землі, досі діє в Україні.

«Найбільше число таких ділянок – 998 – було зафіксовано в Сумській області. За площею лідирує Кіровоградська область – тут 2,669 тисячі га земель були визнані відумерлою спадщиною. Найменше відумерлої спадщини в західних областях – у Чернівецькій – 8 га, Івано-Франківській – 26 га, Львівській – 35 га і Рівненській областях – 72 га», – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, за даними видання, де-факто землі відумерлої спадщини можуть досягати 2 млн га. Так, наразі близько 2 млн га землі, власники яких померли, не мають юридичного статусу і обробляються нелегально. Для визнання цих земель відумерлою спадщиною органи місцевої влади повинні звернутися в суд, і тільки за рішенням суду ці землі передаються в управління місцевим органам влади.

Зазначимо, що раніше Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроект, який передбачає зміни до Основного закону в питанні регулювання питання землі.

Також повідомлялося, що президент України Петро Порошенко не бачить шансів на зняття мораторію на продаж землі сільгосппризначення.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.