дивись.info

Екологи оприлюднили нові результати досліджень на Грибовицькому сміттєзвалищі

Екологи оприлюднили нові результати досліджень на Грибовицькому сміттєзвалищі

За результатами проведених досліджень проб ґрунтів встановлено, що полігон твердих побутових відходів ЛКП «Збиранка» негативно впливає на ґрунти у зоні полігону.

Як повідомили в Держекоінспекції у Львівській області, постійно спостерігаються перевищення норм відносно фону по показниках: азот амонійний, нітрати, хлориди, кобальт, марганець, свинець, мідь, залізо загальне, нафтопродукти, кадмій, цинк.

За 9 місяців 2018 року в межах кризового моніторингу Інспекцією відібрано 163 проби поверхневих вод та 68 об’єднаних проб ґрунту.

За результатами проведених досліджень поверхневих вод спостерігаються наступні тенденції:

  • в меліоративному каналі у місці сходження обвідних каналів біля автодороги Львів – Рава-Руська, приблизно 1км від підніжжя полігону ТПВ відмічено незначне збільшення вмісту концентрацій забруднюючих речовин (хлоридів, азоту амонійного, біохімічного споживання кисню, хімічного споживання кисню)
  • помітний незначний вплив меліоративного каналу на річку Малехівка;
  • річка Малехівка не чинить негативного впливу на річку Полтва, оскільки річка Полтва зазнає забруднень вище гирла річки Малехівка (вище по течії);
  • річка Полтва чинить значний негативний вплив на якісний стан річки Західний Буг, однак цей вплив не пов’язаний із полігоном ТПВ.

Нагадаємо, на виконання наказів Держекоінспекції України від 18.07.2016 №85 та від 22.11.2017 №704 спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної нспекції у Львівській області проводиться кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні полігону твердих побутових відходів (ТПВ) ЛКП «Збиранка».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.