дивись.info

Низька явка по Львову та амбітні плани: як відбувається осінній призов (фото)

Низька явка по Львову та амбітні плани: як відбувається осінній призов (фото)
Фото умовне. 24 ОМБР повернулась у Яворів на ротацію

Триває осінній призов до лав Збройних Сил України та інших військових формувань держави. На Львівщині в межах цього призову, на військову службу мають відправити 810 мешканців області.

На обласному збірному пункті, що на вул. Д.Апостола,16 призовники проходять медичну комісію та співбесіди з офіцерами, які тут набирають службовців у військові частини.

«Призов буде тривати три місяці – жовтень, листопад, грудень. За цей період ми повинні призвати 810 чоловік. На сьогодні область спроможна подати такий ресурс. Вчора вже були відправлені  перші команди в деснянську «учебку» і одна команда в президентський полк, яка уже вирушила  на полігон у Старичах. Проблем особливих немає. Єдина проблема – як завжди – це місто Львів. На жаль, по Львову на сьогодні дуже низька явка призовників», – каже військовий комісар області Олександр Тіщенко.

За його словами, сьогодні спливає останній день, коли призовники мали самостійно з’явитися у військкомати.

«В законі написано, що з 1 по 10 день з дня оголошення призову, а це 1 жовтня, призовники мали самостійно з’явитися у свої районні військкомати щоб подати про себе дані. Ті, що мали право на відстрочку чи не можуть йти служити по хворобі, мали подати відповідні документи. Інші – мали пройти медкомісію і піти служити. З сьогоднішнього дня призовники, які не з’явилися, а повістки їм були відправлені, по них буде прийняте відповідне рішення. Це адміністративна відповідальність – штраф», – додає військовий комісар.

Цього тижня у військові частини буде відправлено 185 осіб. Більшість призовників служитимуть на території Львівської області.

«І в військову академію потрапляють, і на полігоні залишаються служити. І всі військові частини, які є на території області. В зону АТО строковики не направляються, так само як і на стратегічні об’єкти. Всі бачили, що сталося в Чернігові, але на таких об’єктах строковики теж служби не несуть. В основному – Львівська область. Якщо потраплять в морський флот, то це Одеса, Миколаїв, не далі»,  – пояснює військовий комісар.

Призовник вік становить від 20 до 27 років, але юнаки повинні прийти у військкомати після настання 18-річчя.

«Прийшла повістка, з’явився, як законослухняний українець. Мені 26 років. Нормально ставлюся до армії, розумію, що цей мій обов’язок, всі ми тут це розуміємо. Хочу потрапити у Старичі, у навчальний центр. Можливо розпочну військову кар’єру», – розповідає один з призовників, львів’янин Назар.

Він уже прийшов медкомісію і готується до відправки у військову частину. Назар має вищу освіту, тому служитиме лише рік.

«В основному хлопці приходять практично здорові, є з такими захворюваннями очей, які можуть служити. Попередні огляди відбуваються ще у районах. Якщо є якісь сумніви, проводяться обстеження і дивляться чи та людина придатна, тому сюди приїжджають ті, що придатні», – каже лікарка-офтальмолог Надія Павлишин.

Втім трапляється й інші випадки. 20-річного призовника Романа з Буського району скеровують на додаткову діагностику. «Я хотів служити, але є проблеми з ногою. Не можу навіть нормально ходити, бо щемить коліно. Попередня діагностика не показала у чому причина», – каже призовник.

«Цей призовник потребує дообстеження, бо по даних попереднього обстеження встановити діагноз немає можливості. В такому стані, як він є, він не придатний до військової служби. Але справа навіть не в цьому. Йдеться про його здоров’я, тому обстеження треба робити у будь-якому випадку», – каже лікар-хірург Ігор Шикула.

Для тих, кому переконання не дозволяють тримати у руках зброю, передбачена можливість альтернативної служби – робота на комунальних підприємствах. Втім триває така служба 3 роки. Минулоріч близько 10 осіб вибрали саме такий варіант проходження служби.

Нагадаємо, військовий комісар Львівщини не виключає, що рейди з перевірками документів та врученням повісток у Львові можуть відбутися і цього року. «Все буде залежати від того, як будемо справлятися з призовниками. Якщо доведеться, то будемо робити. Повістки вручаються незалежно від того, де знаходиться людина, в законі це не прописано. Людина, яка не з’явилася в 10-денний термін, вона вже є ухилянтом. Це не залежить від того, чи була вручена повістка. В законі прописано – в 10-денний термін з оголошення указу президента з’явитися на збірний пункт», – пояснив військовий комісар.

Володимир ГАЛЕЧИК

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.