дивись.info

Україна отримала рішення про надання Томоса

Україна отримала рішення про надання Томоса

Вселенський патріарх Варфоломій продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

“Підтвердити вже прийняте рішення про те, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії Українській церкві”, – йдеться в рішенні Синоду Константинопольського патріархату, яке було оприлюднене 11 жовтня, повідомляє Новое время.

Синод Константинопольського патріархату схвалив історичне рішення скасувати синодальний лист 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви.

Окрім того, Синод прийняв до розгляду апеляцію про зняття анафеми з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Згідно з документом, Константинополь також закликає всі сторони відмовитися від незаконного захоплення церков, монастирів і інших об’єктів в Україні, а також від інших ворожих актів.

Раніше Вселенський патріарх Варфоломій призначив до Києва двох своїх екзархів у межах підготовки до надання автокефалії Українській церкві. Його особистими представниками були призначені архієпископ Данило Памфілійський з США та єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади.

Крім того, Варфоломій у посланні президенту України Петрові Порошенку до дня святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі підтвердив своє рішення надати українській церкві Томос про автокефалію.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.