дивись.info

Генсек Ради Європи назвав кінцевий термін для досягнення компромісу з Росією

Генсек Ради Європи назвав кінцевий термін для досягнення компромісу з Росією
Фото: відкриті джерела

У Раді Європи заявили, що сподіваються досягнути компромісу з Росією до наради керівників МЗС у травні 2019 року.

Про це повідомив Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд у п’ятницю під час зустрічі з російськими журналістами в Страсбурзі, повідомляє Еспресо з посиланням на ТАСС.

“Це повинно бути зроблено до зустрічі в Гельсінкі в травні, на яку зберуться всі міністри закордонних справ. Простір, щоб знайти рішення, ще є”, – сказав він.

За його словами, червень наступного року – крайній термін виплати внесків, після якого Рада Європи буде змушена ініціювати процедуру призупинення членства Росії у статутних органах організації.

“Червень наступного року – ключовий термін, тому що якщо все так продовжиться, пройде два роки після того, як Росія перестала виплачувати внески (в бюджет РЄ), і тоді є чітке правило (щодо призупинення членства держави-учасниці)”, – сказав він.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційних правил щодо Росії і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року. Окрім того, Генеральний секретар організації Торбйорн Ягланд заявив, що Росію можуть виключити із Ради Європи через несплату внесків.

24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та “фактичне управління” цих територій з боку РФ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.