Клімкін розповів, чи будуть карати українців за подвійне громадянство

21
Фото: Укрінформ

Влада не буде карати тих жителів Закарпаття, які окрім громадянства України, отримали ще й паспорт Угорщини.

На цьому наголосив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час зустрічі з головою партії закарпатських угорців КМКС ("КМКС" у перекладі з угорської мови означає Товариство угорської культури "Закарпаття" - ред.) Василем Брензовичем в Ужгороді, повідомляє Укрінформ.

За словами Клімкіна, на зустрічі переважно йшлося про скандал навколо угорських паспортів, також говорили про освітній закон.

“Ми прекрасно всі розуміємо, що закони потрібно виконувати. У нас є закон про громадянство, 19 стаття якого забороняє подвійне громадянство. Є також стаття закону про державну службу, яка забороняє займати державні посади за наявності паспорта іншої країни ”, - наголосив Клімкін, підкресливши, що цю статтю закону теж треба виконувати.

Разом із тим, міністр зауважив, що не бачить підстав, щоб «показувати на угорців пальцем, як на зрадників».

За його словами, чутки про нібито депортацію осіб, які мають подвійне громадянство, є "ідіотськими", пише 24 канал.

"Я ще раз це пояснив, що не хвилюйтесь, оскільки тут якісь такі ідіотські міфи циркулюють: всіх будуть з дуальними паспортами тепер депортувати. Кого будуть депортувати? Для чого депортувати? Не пропускати через кордон. Кого не пропускати, для чого? І оці ідіотські міфи – вони реально розповсюджуються", – заявив він.

Дипломат зауважив, що частина таких міфів йде з угорських ЗМІ.

"Ми знаємо, оскільки там все, що завгодно написали. Але тим не менше, це звичайно провокаційна петиція, її ми маємо засудити. Але чітко сказати – виконуйте всі українські закони. Якщо подвійне громадянство не передбачено українськими законами, ці закони потрібно виконувати. Але карати за це подвійне громадянство ніхто не збирається", – наголосив Клімкін.

Клімкін нагадав, що таких сайтів, як "Миротворець”, в Україні кілька. Саме “Миротворець” був створений для боротьби із російською агресією. На думку міністра, тепер, після публікації там так званого «угорського списку» виникає питання: чи можна ставити на один рівень угорців, які отримали подвійне громадянство, з реальними злочинцями? З тими, хто бореться проти незалежності України чи служить на боці Росії? "Ми тут маємо чітко сказати, що це не одне і те ж, і це має бути зрозуміло кожному”, - наголосив Клімкін.

Він запевнив, що в Україні державні органи не стежать за угорцями.

Зі свого боку Брензович, депутат ВР від угорської партії КМКС, коментуючи скандал з публікацією «Миротворцем» «угорських списків», наголосив, що коли «без згоди згаданих осіб їхні особисті дані виставляють в інтернет - це порушення прав». До того ж , «є інформація про те, що ці списки не відповідають дійсності», додав він.

Брензович назвав дії “Миротворця” «безвідповідальними діями псевдопатріотів».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: