дивись.info

Вибухи на арсеналі біля Ічні здійснили через мобільний телефон, — Матіос

Вибухи на арсеналі біля Ічні здійснили через мобільний телефон, — Матіос

Українські спецслужби встановили, що вибухи на військових складах на Чернігівщині здійснили ймовірно за допомогою мобільного телефону.

Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі «112 Україна».

Спецслужби зокрема встановили, що в момент початку вибухів у зоні покриття і контролю працював мобільний термінал без IMEI коду, тобто такий, що неможливо ідентифікувати.

«Він був єдиним на цій території, що нами розцінюється як пряма ознака застосування неіндентифікованого телефонного апарату для приведення в дію того чи іншого вибухового пристрою», – сказав Матіос.

Чиновник зазначив, що наразі момент допитали вже понад 340 військовослужбовців, із них половину – з використанням поліграфа. Зокрема, допитали всі наряди, які перебували на складах перед вибухами, під час вибухів і несли службу з охорони.

Матіос зазначив, що огляд складу, де наймовірніше прогримів перший вибух, свідчить про аналогічний характер вибухам у Калинівці та  Балаклії.

«Він не характерний для вибуху розірваного снаряду чи вибуху пострілу до реактивної системи вогню», – сказав Матіос.

Головний військовий прокурор також сказав, що є суттєві запитання до організації охорони складів і розповів, що за кілька днів до вибухів біля складів зафіксували перебування невідомих осіб у військовій формі, які спостерігали за складами. Попри це, не було вжито жодних заходів для встановлення цих людей.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.