дивись.info

В уповноваженого з прав людини показали, у яких умовах живуть львівські в’язні (фото)

В уповноваженого з прав людини показали, у яких умовах живуть львівські в’язні (фото)
Фото: зі сайту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Про це повідомляється в офіційному звіті. 

Зокрема, працівником Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з представником Уповноваженого у західних областях, регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області та громадським монітором здійснено візит до ДУ «Львівська установа виконання покарань (№ 19)».

Зазначається, що під час спілкування з ув’язненими скарг чи заяв на жорстоке поводження з боку персоналу установи не надходило, навпаки особи, які утримуються в установі позитивно відкликалися про працівників Львівської установи виконання покарань № 19 (в’язниця на вулиці Городоцькій, 20).

“Адміністрацією установи вживаються заходи щодо приведення умов тримання осіб у відповідність до встановлених норм, однак зважаючи на те, що будівля закладу є дуже старою, невирішеними залишаються питання забезпечення засуджених житловою площею, через що ліжка в них розташовані в притул одне до одного, що порушує право на приватність ув’язнених осіб.

Практично усі камери потребують ремонту, в них недостатньо природнього та штучного освітлення, відсутні бачки з питною водою, які керівництво установи у розмові з моніторинговою групою пообіцяло найближчим часом встановити.

Потребують ремонту приміщення збірного відділення, в яких попередньо розміщуються особи, які прибули до установи. У камерах несправні санвузли, також в деяких приміщеннях відсутні вікна, через що в них немає свіжого повітря, – йдеться у звіті.

Найбільше занепокоєння у представників моніторингової групи викликало неналежне надання медичної допомоги ув’язненим. Так, в медичній частині відсутня ліцензія на провадження медичної практики, посади лікарів – фтизіатрів, інфекціоністів, фельдшерів та інші є вакантними.

Зазначається, що у розпорядженні медичної частини недостатньо медичних препаратів для лікування наявних у в’язнів захворювань. Сама медична частина не має окремого приміщення і розпорошена по різних частинах будівлі. Камери-палати жодним чином не пристосовані для тримання хворих ув’язнених – оскільки це звичайні камери.

Це значно ускладнює належне надання медичної допомоги ув’язненим, що можна віднести до катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Проблема полягає у тому, що протягом майже року часу, з моменту створення ДУ “ЦОЗ ДКВС” в рамках реформування системи охорони здоров’я, яка повинна забезпечувати дотримання права на охорону здоров’я і медичну допомогу в закладах Державної кримінально-виконавчої служби України, ефективна робота так і не налагоджена.

Разом з тим, співробітники медчастини розповіли, що звільняються, через умови та низький рівень оплати праці та психо-емоційне навантаження при роботі.

“Черговий візит в місця несвободи вкотре продемонстрував системність проблеми з медичним обслуговуванням.

За результатами візиту до Міністерства юстиції України буде направлено звіт із зазначенням виявлених недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення”, – додали у моніторинговій групі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.