дивись.info

Депутати передали Андріївську церкву в користування Константинополю

Депутати передали Андріївську церкву в користування Константинополю

Верховна Рада передала Андріївську церкву в безоплатне постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь і обрядів.

Відповідний проект закону №9208, внесений президентом 17 жовтня, підтримали за основу і в цілому 18 жовтня 237 депутатів, передає УП.

У документі сказано, що це робиться для відновлення зв’язків із Константинопольською Церквою-матір’ю, усунення негативних наслідків втручання Росії у життя українського православ’я і «протистояння загрозам для національної безпеки, викликаним таким втручанням».

Також метою цього кроку названо «створення передумов для об’єднання української православної спільноти і всього суспільства, визнання помісної православної церкви в Україні світовим православ’ям й усунення підстав для дискримінації віруючих, що належать до неї, забезпечення діяльності ставропігії Престолу Святого Андрія».

Лідер «Радикальної фракції» Олег Ляшко й один із лідерів «Опозиційного блоку» Юрій Бойок заявили, що Петро Порошенко використовує питання релігії для передвиборчої агітації. Бойко навіть заявив, що за це розраховуються державним майном.

Але голова Верховної Ради заперечив це.

У законопроекті наголошується, що Андріївська церква, що «перебуває у державній власності», є об’єктом культурної спадщини, пам’яткою архітектури національного значення, культовою спорудою з комплексу Національного заповідника «Софія Київська».

Відтак «використання Андріївської церкви Вселенським патріархатом здійснюється з додержанням законодавства про охорону культурної спадщини».

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.