дивись.info

Нафтогаз вдруге стягнув 9 мільйонів доларів з Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу

Нафтогаз вдруге стягнув 9 мільйонів доларів з Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу

У Нафтогазі повідомили, що стягнули з Газпрому вже 18 мільйонів доларів на виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит та постачання газу.

Ще 2,1 мільярдів доларів Нафтогаз стягнув у вигляді погашення заборгованості за постачання газу. Загальна ж сума заборгованості Газпрому за рішенням арбітражу складає 2,6 мільярдів доларів. Про це пише Громадське.

«Вже два місяці поспіль ми стягуємо з Газпрому грошовими коштами 9 мільйонів доларів», — повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Нагадаємо, що вперше Нафтогаз повідомив, що стягнув 9 мільйонів доларів з Газпрому 10 жовтня.

Зазначається, що наприкінці 2017 року у рішення Стокгольмського арбітражу, окрім іншого, йшлося, про те, що Україна має знизити тариф на транзит російського газу до ЄС.

В той же час, так як Росія відмовляється визнавати рішення арбітражу (за яким має виплатити Україні понад 4 мільярди доларів компенсації), вона продовжує платити за транзит за старими цінами. Це призводить до виникнення переплат російською компанією за послуги українського транзиту.

«Таким чином, Нафтогаз зарахував понад 9 мільйонів доларів переплати за послуги транзиту, надані у серпні, у якості платежу в рамках виконання арбітражного рішення», — повідомляють в Нафтогазі.

Станом на кінець вересня, розмір пені за невиконання Газпромом рішення арбітражу склав 110 мільйонів доларів.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.