дивись.info

Львів потрапив у п’ятірку найдемократичніших міст України

Львів потрапив у п’ятірку найдемократичніших міст України

Експерти Українського незалежного центру політичних досліджень в рамках проекту USAID «Громадяни в дії» провели дослідження «Індекс демократичності міст» за 2018 рік.

В оприлюдненому звіті Львів у п’ятірці найдемократичніших міст України. Серед лідерів – Чернівці, Київ, Хмельницький, Львів та Краматорськ. Про це інформує портал lvivrada.gov.ua.

Як розповів експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба, експерти досліджували 12 документів, що встановлюють процедури прозорості, підзвітності та відкритості щодо участі громадян в ухваленні рішень.

«Зокрема, це – Статут територіальної громади, регламент міської ради, положення про постійні комісії, громадські слухання, е-петиції та інші.  У кожному з цих «інструментів» встановлені критерії відповідності кращим стандартам місцевого самоврядування, зокрема, було визначено 105 критерій і проаналізовувались саме проекти рішень. Відповідно, визначені оцінки цих документів, які працюють в місті Львові. Із 12-ти рішень, у Львові відсутній один інструмент –  громадська експертиза діяльності виконавчих органів влади. Хоча варто сказати, що закон не вимагає введення такого інструменту, але вже вісім обласних центрів запровадили таку процедуру, і вона успішно діє».

«Загалом,  – коментує Максим Лациба, – варто відзначити, що Львівська міська рада зробила величезний крок вперед щодо розвитку інструментів демократії. Із 12-ти інструментів – 9-ть було змінено, покращено. До прикладу, ухвалений новий Статут, нова редакція місцевої ініціативи, громадських слухань, запроваджена детальна процедура звітів депутатів, міського голови, покращена робота депутатських комісій, запровадили бюджет участі та уже модернізували його, місцеві ініціативи, дещо покращені загальні збори громадян».

Згідно із дослідженням, Львів за останні роки «підріс» на 14 пунктів.

Додамо, що у рамках дослідження, яке проводилося в травні-серпні 2018 року, було проаналізовано процедури 24-ох обласних центрів, що регулюють доступ жителів до управління своїми населеними пунктами. Під час дослідження експерти проаналізували 300 рішень місцевих рад.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.