дивись.info

Нью-йоркська підземка: чим живе найбільший метрополітен у світі (фото, відео)

Нью-йоркська підземка: чим живе найбільший метрополітен у світі (фото, відео)

26 жовтня 1900-го в американському Нью-Йорку відкрили першу лінію метрополітену.

Перша станція CityHall була красивою.1945-го її закрили. Вона не функціонує, оскільки на станції короткі платформи і маленький радіус повороту. Це не відповідає сучасним стандартам, про це пише Gazeta.ua.

Зараз New York City Subway – найбільший метрополітен у світі за кількістю станцій. На підземних, наземних і надземних маршрутах розташовані 469 станцій. Їх так багато, що за допомогою одного лише метро можна дістатися до будь-якої частини міста.

Спочатку метро прокладала одна компанія. Згодом – 3. Перші гілки з’явилися у мегаполісі на початку 1940-х. Кожна з компаній-будівників давала своїм лініям різні назви. До прикладу, одну називали літерами «A», «B», «C», іншу – цифрами «1», «2», «A3». Останні лінії та станції у місті побудували наприкінці 80-х. Таке подвійне позначення ліній метро збереглося й до нині.

У Нью-Йорку 36 ліній метро. Їхня довжина – 1355 км. У розпорядженні метрополітену більше 6 тис. поїздів. Типовий потяг складається з 8-11 вагонів. Їхня довжина – від 46 до 183 м.

Метро працює цілодобово. Утім вночі не всі станції доступні для входу і виходу. Деякі лінії не працюють у вихідні. Графік руху поїздів однією лінією може змінюватися протягом дня. Назви зупинок і всі оголошення у поїзді по трансляції вимовляє кондуктор. Він сидить у спеціальній кабіні в торці одного з вагонів.

Більшість зі станцій мають 3 або 4 смуги. Вони призначені одночасно для локальних і для експрес-ліній. Тобто зовнішні смуги призначені для місцевих поїздів, а внутрішні – для експресів. На станціях також кілька платформ.

Нью-йоркський метрополітен щодня перевозить більше 5 млн осіб. У вихідні – близько 2,5 млн.

Одноразова поїздка на нью-йоркському метро коштує $2,75. Квиток на тиждень коштує $32. На місяць – $121. Відлік починається із моменту першого проходу через турнікет метрополітену і закінчується опівночі через належну кількість днів. Штраф за безквитковий проїзд – $100.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.