дивись.info

Особливий світогляд митця: у Галереї відкрилася виставка Володимира Богуславського (фото)

Особливий світогляд митця: у Галереї відкрилася виставка Володимира Богуславського (фото)

У стінах Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького відкрилася персональна виставка відомого художника Володимира Богуславського.

Відкрив виставку генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк словами: «Є такі люди, яких люблять, а в даному випадку маємо унікальний приклад – «киянин», котрий дивиться київськими відкритими очима, де небо є набагато вищим, в рази три, і не тільки над куполом Верховної Ради, а насправді це велике відкрите голубе небо, де кольори є набагато кращі, ніж у нашому сірому, холодному, дощовому Львові…

Приїхав киянин майже 45 років тому і подивився на місто, і мало того, що він його побачив, він показав його нам так, як мало хто показував Львів. У цьому контексті пан Володимир є творцем міста Львова, сучасного Львова, не 19 століття, не середньовічного, за що ми йому ще раз дякуємо», – зазначив Тарас Возняк.

За словами заступника генерального директора Івана Дудича, кожна виставка В. Богуславського – це непересічна подія, не тому, що вони є рідкістю, а тому, що кожна є дуже очікуваною.

«Це не тільки натюрморти, пейзажі чи сюжетні композиції,  в них розкривається особливий світогляд, особлива філософія – з одного боку буденності, а з іншого через неї п. Володимир розкриває філософію людиновідчуття. Це справді маестро кольору і композиції», – стверджує Іван Дудич.

Також він акцентує, що в кожну композицію можна заглибитися, хоча вони не фотографічно відображають дійсність – це і обернена перспектива, погляд з висоти пташиного польоту, певна аксинометричність. Здавалося б, ті самі фарби, композиції, але кожна виставка є надочікуваною.

Одна із кураторів цієї виставки Олександра Калініченко звернула увагу, що це вже друга виставка Володимира Богуславського в стінах Галереї, яку вона курує: «Перша виставка відбулася 2014 року, вона була більш концептуальна, а цього разу пан Володимир вирішив відмовитися від концепції і показує себе абсолютно різним, тут є і абстракції, і натюрморти і пейзажі». За її словами, в його роботах найбільше імпонує «тиша, споглядальність, медитація, і багато хто ці речі відчуває», також в його роботах присутня «чисто людська риса, його особистість як художника».

«На його мистецтво можна дивитися, біля його робіт заспокоюєшся, відпочиваєш, а цього так бракує у нашому неспокійному світі», – зазначила п. Олександра.

Олена Кіс-Федорук, як співкуратор, підкреслила: «Не випадково сьогодні у нас таке чисельне зібрання, бо творча постава Володимира Богуславського на художній мапі Львова є особливою, адже він особливий тим, що його внутрішня екзистенція виражається у таких особливих, таких неповторних образах, яких ми не знайдемо у інших художників. Він як деміург, творить свій світ, а впізнаваність його формальної мови говорить про те, що ми маємо перед собою унікального художника».

Сам художник надзвичайно лаконічно виступив, просто подякував всім присутнім, що знайшли час і можливість завітати на виставку.

«Проте сам митець зазначає, що його роботи самі говорять за себе, тому вважає зайвим ускладнювати їх сприйняття мистецтвознавчими концепціями чи тлумаченнями. Це дає можливість глядачам самостійно вести творчий діалог з роботами Володимира Богуславського і знайти в них щось своє і, таким чином, бути співтворцем», – стверджують куратори в анотації до виставки.

Насолодитися спогляданням творів Володимира Богуславського, помріяти біля робіт чи зануритися у чарівний колорит його картин матимемо можливість до 25 листопада.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.