Площа розбрату: що буде біля центру Довженка — меморіал чи громадський простір

DSC08926

Суперечка навколо громадського простору перед центром Довженка на Сихові триває вже близько півроку.

За планами міської влади там має бути облаштовано громадський простір. Був проведений конкурс на кращий проект, а нещодавно виконком Львівської міської ради надав управлінню архітектури та урбаністики функції замовника на капітальний ремонт скверу біля Центру з подальшим облаштуванням громадського простору. Втім, частина активістів вважає, що на цьому місці має постати монумент Героям Небесної сотні. На їхній бік стала Львівська обласна рада, яка прийняла звернення в якому просить львівську мерію виділити для монументу ділянку та долучитися до фінансуванні проекту.

Тепер дискусії переросли у відвертий конфлікт каталізатором якого став лист-звернення голови Львівської ОДА Олега Синютки щодо увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

На засідання виконавчого комітету ЛМР прийшли мешканці мікрорайону та активісти, які вимагали відреагувати на звернення ЛОДА, та винести питання на розгляд сесії ЛМР.

«У лютому 2015 року Президент України дав доручення обласним адміністраціям спорудити пам’ятники. Львівська обласна рада прийняла рішення спорудити пам’ятник на Сихові, обласна адміністрація це підтримує і звернулася у міську раду. Ми вимагаємо, щоб це питання винесли на наступну сесію, Андрій Садовий ще раніше обіцяв це зробити, але того так і не сталось», – заявив голова громадського комітету із вшанування пам’яті українських героїв Олександр Ворона.

Натомість, заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко пояснив, що місто уже споруджує Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні у центрі міста, на вулиці Кривоноса.

«Якщо ж говорити про проект громадського простору на Сихові, то його розробляли внаслідок опитувань, воркшопів і того, що власне сихівчани хотіли б бачити на цьому місці. А це — безпечна територія, де можна погуляти з дитиною, де можна робити різні презентації, зустрічі, виступи, конференції, взагалі будь-які публічні заходи. Тобто все те, заради чого не потрібно їхати в центр чи інші райони. Це є величезна площа, яка має величезний функціонал. Там можна проводити фестивалі, ярмарки. На це запит є, і власне на його основі було розроблене технічне завдання, відбувся архітектурний конкурс, обрано переможця. Якщо в людей є якась власна думка, то ми готові зустрітися з ними, показати наш проект, аргументувати його, поспілкуватись. Зрештою, тут немає двох-трьох-десяти позицій, є одна: простір великий, який має бути гарно впорядкований, він має враховувати думки всіх. Станом на сьогодні цей шлях пройдений, якщо до нього є якісь зауваження чи пропозиції, то ми готові до обговорення», – заявив Андрій Москаленко.

У відповідь, активісти заявили, що зібрали 6 тисяч мешканців Сихова за облаштування на площі саме Меморіалу.

«Кого ви опитували, можливо сепаратистів? Покажіть нам цю другу сторону, покажіть людей, які проти Меморіалу!», - вигукували активісти.

Вони також назвали спорудження Меморіалу на вулиці Кривоноса злочином.

«Цим проектом на Високому замку ви залиєте бетоном нашу історію, адже це є княже місто. Ви проводили археологічні дослідження перед початком робіт? Це є злочин. А на Сихові немає жодного історично-культурного чи громадського об’єкту, жодного музею. Ви прийняли програму національно-патріотичного виховання. А де ви збираєтесь виховувати дітей на Сихові, де є стільки шкіл?», – заявив Олександр Ворона.

Попри пояснення, що вимоги активістів перевищують повноваження виконкому, який не має права давати доручення депутатам, вони вимагали включити питання в уже сформований порядок денний, фактично заблокувавши засідання. Суперечки тривали близько години.

«Якщо самі не хочете облаштовувати Меморіал, проголосуйте за винесення питання на сесію. Тоді ми дамо вам далі працювати. Нехай це буде відповідальність депутатів!», - наполягали активісти.

Зрештою, виконком знайшов рішення, яке тимчасово влаштувало активістів. Члени виконкому  проголосували за протокольне доручення провести 6 листопада зустріч з мешканцями для обговорення проекту облаштування площі перед Центром Довженка. Виконком також рекомендував колегії ЛМР розглянути можливість включення до порядку денного сесії ЛМР питання щодо звернення голови ЛОДА.

Тож далі буде.

Володимир ГАЛЕЧИК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: