дивись.info

У Росії заборонили користуватися месенджерами з чужого номеру телефону

У Росії заборонили користуватися месенджерами з чужого номеру телефону

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв затвердив правила ідентифікації користувачів месенджерів за номером телефону. Документ набуде чинності через 180 днів після офіційної публікації, пише Медуза.

Згідно з документом, користувачам месенджерів заборонено використовувати для ідентифікації чужі номери телефонів. Адміністратори месенджерів повинні перевіряти номери, за допомогою яких реєструються користувачі, через операторів зв’язку. У тих буде 20 хвилин на те, щоб підтвердити особистість людини. Користувач не зможе пройти перевірку, якщо оператор не відповість у термін або не знайде відомостей про нього.

Користувач буде повинен пройти ідентифікацію повторно, якщо змінить номер телефону.

Уряд зобов’язав месенджери забороняти користувачам, що не пройшли перевірку, посилати повідомлення.

1 січня 2018 року в Росії вступив в силу закон, що зобов’язує месенджери ідентифікувати користувачів за абонентським номером. При цьому вже після вступу закону в силу повідомлялося, що він не виконується, оскільки немає підзаконних актів, що прописують правила ідентифікації користувачів.

За порушення закону про заборону анонімності в месенджерах для юридичних осіб передбачені штрафи до одного мільйона рублів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.