дивись.info

У Львові спільно з мешканцями відреставрували ще дві брами

У Львові спільно з мешканцями відреставрували ще дві брами
Фото: ЛМР

Ще дві дерев’яні брами у будинку на вул. Лисенка, 3 і пл. Ринок, 14 відреставрували в межах програми співфінансування реставрації історичних дверей і брам між Львівською міською радою (70% вартості робіт) і мешканцями (30%).

Як повідомили в прес-службі ЛМР, загальна вартість реставрації дерев’яної брами на пл. Ринок, 14 — 32,2 тис. грн, із них фінансова частка міста — 22,5 тис. грн, а частка мешканців — 9,6 тис. грн.

Роботи з реставрації виконав столяр-реставратор Олександр Савчук.

Вартість реставрації дерев’яної брами на вул. Лисенка, 3 — 28,5 тис. грн, із них фінансова частка міста — 19,9 тис. грн, а частка мешканців — 8,5 тис. грн. Роботи з реставрації виконав столяр-реставратор Ігор Вардзаль. Це вже друга брама, яка відреставрована за цією адресою.

Фото: ЛМР

«Набір заявок від мешканців ми розпочали з квітня 2018 року. Мешканці були дуже активні і ми набрали 50 заявок. До кінця року плануємо відреставрувати загалом 30 об’єктів, оскільки деякі мешканці з цих 50 відмовилися, а деякі ми не встигнемо опрацювати цього року бо нам бракує фахових майстрів. У нас є 5 реставраторів по дереву, а по металу маємо, на жаль, лише одного коваля. Працюємо ми лише з тими підприємцями, які зареєстровані і сплачують податки, а також пройшли навчання в рамках дії проекту GIZ”, — розповіла Тетяна Балукова, директора ЛКП «Археологічно-архітектурна служба».

За її словами цього року з міського бюджету було виділено 3 млн. грн на програму співфінансування реставрації дверей і брам. З них буде освоєно більше 1 млн. грн. Тому решка коштів перейдуть на наступний рік разом із заявками, які не вдасться реалізувати. Також мешканці вже подають нові заявки на 2019 рік. Вже є 40 нових заявок.

Нагадаємо, у Львові впродовж 2009−2017 р. діяв проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ). У межах цього проекту, у співфінансуванні німецького товариства та мешканців було відреставровано 148 історичних брам.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 26.01.2018 р. № 78 «Про продовження реалізації програм проекту «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини міста Львова», управління охорони історичного середовища визначено координатором, а ЛКП «Археологічно-архітектурна служба» — замовником реалізації програм, започаткованих проектом «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини міста Львова», а саме:

— програми співфінансування ремонтно-реставраційних робіт вікон і брам на об’єктах культурної спадщини;

— програми співфінансування ремонтно-реставраційних робіт балконів на об’єктах культурної спадщини;

— програми проведення практичних семінарів з підвищення кваліфікації майстрів-реставраторів.

У межах програми співфінансування реставрації історичних дверей і брам між Львівською міською радою (70% вартості робіт) і мешканцями (30%), цього року вже відреставровано вхідні двері будинку на пл. Старий Ринок, 2, дерев’яні брами в будинках на вул. Залізнична, 4, вул. Павлова, 11, вул. Котляревського, 15, вул. Лисенка, 3, на вул. Кониського, 5, вул. Архітекторська, 3, вул. Чупринки, 46, вул. Дорошенка, 22 і вул. Козланюка, 8, а також металеві брами на вул. Головацького, 22 та вул. Котляревського, 45 і вул. Лисенка, 33.

Зараз на реставрації — брами в будинках за адресами: вул. Смольського, 3, вул. Гоголя, 5, вул. Козланюка, 2, пл. Ринок, 15 та ін.

Також з наступного року у Львові планують впровадити програму співфінансування між містом і мешканцями реставрації вікон у будинках, які належать до культурної спадщини міста.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.