дивись.info

Олега Сенцова відзначили нагородою освітнього проекту Євросоюзу

Олега Сенцова відзначили нагородою освітнього проекту Євросоюзу

Засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова відзначили нагородою Платформи європейської пам’яті та сумління.

Про це повідомив посол України в Словенії Михайло Бродович у Facebook.

«У парламенті Словенії відбулася надзвичайно приємна та непересічна подія – у рамках міжнародної конференції «Темна сторона місяця» мав честь отримати нагороду Платформи європейської пам’яті та сумління, якою відзначено українського режисера та політичного в’язня Кремля Олега Сенцова», – написав Бродович.

Варто уточнити, що Платформа європейської пам’яті та сумління – це міжнародний проект створений 14 жовтня 2011 року покликаний досліджувати діяльність і злочини тоталітарних режимів у Європі в XX столітті та не допустити відновлення тоталітаризму в Європі.

Нагадаємо також, що 25 жовтня український режисер Олег Сенцов став лауреатом премії Сахарова «За свободу думки» 2018 року.

Олег Сенцов засуджений у Росії на 20 років ув’язнення за звинуваченням у підготовці терактів в окупованому Росією Криму. Режисер відкидає звинувачення. На знак протесту він голодував від 14 травня з вимогою звільнити всіх українців, яких Росія утримує за політичними мотивами. Сенцов припинив голодування 6 жовтня. Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.