дивись.info

У замку Паланок знайшли загадкове приміщення

У замку Паланок знайшли загадкове приміщення

У замку Паланок у Мукачевому на Закарпатті відкопали загублене приміщення.

Дослідники припускають, що це могла бути мечеть, повідомляє Mukachevo.net.

«Круглі арки, купол, можливо, кібла, що є основною стіною мечеті та інші елементи розкопаної споруди вказують на те, що це, можливо, мусульманський храм. Можливо також, що це була ротонда – також круглий храм. Аби визначити істинне призначення споруди, потрібно зняти ще кілька шарів ґрунту та подати заявку до міжнародної комісії, що займається дослідженням подібних історичних тем», – каже заступник директора Мукачівського історичного музею «замок Паланок» Тарас Синявський.

Мечеть могла з’явитись у замку за часів хана Сулеймана у 1520-х, припускає він. В історичних джерелах сказано про хана Кутеска, який хотів захопити замок, але це йому не вдалось. Хан Батий у XІІІ ст. також двічі намагався захопити Мукачівську фортецю. Йому це не вдалось.

«На жаль, більшість документів із планами будівель у замку були втрачені. Ми маємо тільки клаптики історії, з яких складаємо певну картину. Коли почали розчищати рови замку, знайшли цю споруду. Вивезли звідси тони глини та сміття і побачили, що це кругла кімната з куполом. Потрібно ще більше розчистити це приміщення і не тільки. До справжньої підлоги тут ще кілька метрів. Це дуже важка та довготривала робота. Тільки уявіть, якщо Паланок мав 14 башт, коли їх розбирали, або ж руйнували, то все це будівельне сміття скидалось, грубо кажучи, під ноги. Зараз у замку засипані, або ж навмисно замуровані десятки приміщень. Ми дуже хочемо максимально розчистити все і показати людям, яким був справжній великий Мукачівський замок», – розповів Синявський.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.