дивись.info

Оксфордський словник назвав слово 2018 року

Оксфордський словник назвав слово 2018 року

Видавництво Оксфордського університету визначилось зі словом 2018 року. Ним став прикметник «toxic» («токсичний»), який цьогоріч був популярним як в прямому, так і в переносному значенні.

«За нашими даними, не тільки кількість переглядів цього слова на oxforddictionaries.com зросла на 45%, а ще й за останній рік слово використовували у низці контекстів, як у буквальному, так і метафоричному сенсі», — повідомили у Оксфорді.

«Токсичними» в цьому році були не тільки хімікати, речовини, гази чи середовище, а й маскулінність («чоловічність»), стосунки і культура.

Редактори словника частково приписують поширення цього слова широкому розголосу отруєння колишнього російського агента Сергія Скрипаля та занепокоєнню щодо забруднення навколишнього середовища. Окрім цього, у цьому році широкої популярності набули соціальні кампанії проти сексизму та сексуальних домагань — їхні учасники широко використовували словосполучення «токсичні стосунки», «токсична маскулінність» та «токсична культура», де «токсична» підкреслює суспільну та індивідувальну шкідливість та нав’язливість цих явищ.

Оксфордський словник визначає слово «токсичний», як «отруйний».

Воно походить від латинського toxicus — отруєний, або просочений отрутою. Toxicus, своєю чергою, походить від грецького словосполучення toxikon pharmakon, назви отрути, якою давні греки змащували свої стріли. Що цікаво, кажуть в Оксфорді, що на «отруту» у словосполученні вказує слово pharmakon, тоді як toxikon походить від грецького слова toxon, тобто лук.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.