дивись.info

Українські військовослужбовці поїхали на реабілітацію до Польщі (фото)

Українські військовослужбовці поїхали на реабілітацію до Польщі (фото)
Фото: Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Десята група поранених українських прибула на реабілітацію до польського міста Осек.

Про це повідомили у регіональному медіа-центрі Міністерства оборони України.

Зазначається, що завдяки зусиллям українсько-польської громадської програми та благодійного фонду «Добрий Брат» 25 бійців різних підрозділів Сухопутних військ ЗС України та Десантно-штурмових військ, які отримали поранення на Сході України, проведуть декілька тижнів у рекреаційно-реабілітаційному центрі в Республіці Польща.

Традиційно, загальний збір учасників та виїзд відбувся зі Львова, з території однієї з військових частин Десантно-штурмових військ ЗС України.

За декілька годин, військовослужбовці вже перетнули українсько-польський кордон.
За чотири роки існування програми вже понад 200 поранених бійців пройшли там лікування та реабілітацію.

У сусідню країну українських бійців почали відправляти групами з 20-30 осіб з осені 2014 року.

“Коли відправляли на реабілітацію першу групу, планували підтримати конкретних військовослужбовців ДШВ ЗС України та військових частин ССО ЗС України. Саме в середовищі цих бійців було найбільше поранених за період 2014-2015 років. Потім проект поширився на решту підрозділів Сухопутних військ, а згодом і на бійців Нацгвардії, Державної прикордонної служби, добровольчі батальйони, волонтерів тощо.

Реабілітаційний центр у Польщі за один раз може прийняти групу з 33 осіб, але військові потребують додаткової роботи з лікарями. Головним компонентом програми є індивідуальна терапія з реабілітологами. Також військовим надають професійну допомогу й психологи”, – йдеться в повідомленні.

Початковим етапом формування кожної групи військових, яких відправлять на реабілітацію, є відбір кандидатів за медичними показниками.

Потім діагноз перевіряють, щоб співпадав із профілем рекреаційно-реабілітайного центру, і починається етап оформлення документів для виїзду за кордон.

Вартість витрат на лікування наших бійців у Польщі становить близько 20 тисяч гривень на одну особу. Зокрема, гроші потрібні для медичних витрат, оскільки послуги самого центру безкоштовні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.