дивись.info

Антарктида перетвориться на Гренландію: вчені назвали наслідки глобального потепління

Антарктида перетвориться на Гренландію: вчені назвали наслідки глобального потепління

Світ мусить визнати те, що північний континент змінюється, наголосили науковці.

У зв’язку із поступовим підвищенням температури поверхні Землі, відбувається танення та руйнація шельфових льодовиків Антарктиди, повідомило Новое Время з посиланням на Science Daily.

Науковці припускають, що до кінця століття ситуація стане ще серйознішою і клімат континенту стане більш теплим і вологим, тому Антарктида у майбутньому нагадуватиме Гренландію.

«Ми отримали деяке уявлення про Гренландію, де сьогодні відбувається значне поверхневе танення, зараз йде цілий ряд різних процесів. Наприклад, якщо на земному льоді Антарктиди є достатнє поверхневе плавлення, частина цієї води може розтопити крижаний покрив і впливати на потік льоду в океан, як це вже відбувається на більшій частині Гренландського льодового щита», – розповіла дослідниця Алісон Банвелл.

За словами вчених, розуміння і здатність прогнозувати виникнення таких процесів має вирішальне значення для вчених, які хочуть зрозуміти глобальне підвищення рівня моря і ризики для прибережних жителів у всьому світі. Зрештою, розуміння майбутнього Антарктики, в тому числі потенційне підвищення рівня моря, вимагає визнання того, що континент змінюється.

«І це потребує посилення міжнародних зусиль. Сьогодні нам потрібні спостереження від польових команд на місцях, з літаків і супутників, і вкрай важливо, щоб крижані щити і кліматичні моделі могли представляти різні процеси, що впливають на танення льоду, гідрологію і динаміку Антарктичного крижаного покриву», – підкреслила Алісон Банвелл.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.