дивись.info

Як не захворіти на рак: Супрун розповіла про протипухлинну дієту

Як не захворіти на рак: Супрун розповіла про протипухлинну дієту

В Україні зареєстровано близько мільйона пацієнтів з онкологічними захворюваннями, а щороку фіксують понад 130 тисяч нових випадків.

Про це на своїй сторінці у Fаcebook написала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун..

«На різні форми раку в Україні хворіє близько мільйона українців, понад 130 тисяч нових випадків реєструються щороку. За даними ВООЗ, кількість нових випадків раку в цьому році сягнула близько 18 мільйонів, а у 2040 році — може зрости до 30 мільйонів», — написала Супрун.

За її словами, у нашій країні пацієнти з онкохворобами мають доступ до ефективного лікування та протиракових препаратів.

«Трансформуємо систему охорони здоров’я, щоб люди, які стикнулися з раком, могли отримати ефективне та доступне лікування і не платити останні гроші для боротьби з хворобою. Завдяки закупівлям через міжнародні організації ми збільшили кількість ліків для онкохворих в рази. До прикладу, пацієнти з раком крові вперше на 100% забезпечені препаратом Іматиніб. Цей препарат міжнародні організації змогли закупити у 67 (!) разів дешевше, ніж держава у 2014 році. Також препарату для хіміотерапії Доцетаксел у 2017 році закупили у 5 разів більше», — наголосила Супрун.

Вона зазначила, що завдяки скринінгу можна запобігти розвитку онкопатологій.

«Від 30% до 50% випадків раку можна уникнути, якщо позбутися факторів ризику та щорічно проходити профілактичні обстеження. Ймовірність розвитку раку в окремої людини залежить від різних факторів — генетики, способу життя, довкілля, історії інших хвороб, раціону, виду діяльності, наявності дітей та багатьох інших факторів», — зазначила Супрун

Вона також підкреслила, що здоровий спосіб життя знижує імовірність онкозахворювання. «Уникайте сонячних опіків, тривалого перебування на сонці, засмагання і особливо соляріїв. Вчасно робіть щеплення. До прикладу, вчасна вакцинація від вірусу гепатиту В може запобігти раку печінки, якщо не буде інших факторів ризику (наприклад, надмірного вживання алкоголю). Вакцинація від вірусу папіломи майже повністю захищає від розвитку раку шийки матки в жінок, і раку гортані в чоловіків», — наголосила урядовець.

Вона закликала українців відмовитися від шкідливих звичок.

«Що менше алкоголю ми споживаємо, тим менша ймовірність низки типів раку: молочної залози, печінки, підшлункової, прямої кишки. Куріння може викликати рак легень, а також збільшувати ймовірність інших типів раку. Дотримуйтеся протипухлинної дієти, що передбачає вживання моркви, помідорів, ожини, малини, горіхів, синього винограду, яблук та всіх різновидів капусти», — зазначила Супрун.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.