дивись.info

Рада збільшила штраф за керування автомобілем у стані сп’яніння – до 51 тисячі гривень

Рада збільшила штраф за керування автомобілем у стані сп’яніння – до 51 тисячі гривень
Фото: ілюстративне

Верховна Рада збільшила штрафи за керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, тепер вони становитимуть від 17 до 51 тисячі гривень.

Це передбачає законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», ухвалений парламентом 22 листопада, пише Радіо Свобода.

Зокрема, до статті 286-1 Кримінального кодексу України внесені зміни, які передбачають штраф від 17 до 34 тисяч гривень, а також позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до 3 років. Якщо такі дії вчинено повторно, то штраф становитиме до 51 тисячі гривень із позбавленням права керування транспортними засобами за строк від 2 до 3 років.

Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені строки — не більш як 72 години з моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках – до 1 місяця.

22 листопада, Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень».

Цим законом запроваджено інститут кримінального проступку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.