дивись.info

До книги рекордів України потрапив найменший малюк

До книги рекордів України потрапив найменший малюк

Дворічний Захар Подопригора потрапив до Національного реєстру рекордів України.

Він народився з вагою 470 грамів та зростом 28 см у вересні 2016 року. Нині хлопчика офіційно визнали найменшим немовлям України.

Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Захар – з двійнят. Він народився на 2,5 місяці раніше строку. Важив менш ніж півкілограма, та був трохи більший за 20-мілілітровий шприц. Його брат Марк з’явився на світ з вагою близько 700 грамів. Ми називаємо таку масу тіла «екстремально низькою», вона несе серйозну загрозу життю та здоров’ю новонароджених. У тому, що такі дітки виживають та зростають здоровими, великий подвиг не лише лікарів, але й батьків», – розповіла головний лікар Дніпропетровського обласного перинатального центру Людмила Падалко.

Як пояснила заввідділу Дніпропетровського обласного перинатального центру Олена Верещак, для реабілітації хлопчика лікарі застосовували метод кенгуру. Його сутність полягає у тому, що дитину вкладають матері на груди, і певний час вони проводять удвох у тісному тілесному контакті.

«Цей метод часто застосовують для реабілітації недоношених дітей. Під час таких «сеансів» Захар дихав набагато спокійніше. Ми бачили, що це приємно і мамі, і дитині», – сказала вона.

У реанімації Захар провів більше двох місяців. Знаходився на штучній вентиляції легенів. Тільки на 69-ту добу хлопчик почав дихати самостійно. На той час вже важив 1 кг 220 г.

Нині «найменший малюк» України мешкає у селищі Новотроїцьке Новомосковського району разом з братом, батьками та бабусею. Він активний та допитливий.

Щороку на Дніпропетровщині передчасно з’являються на світ кілька сотень малюків.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.