дивись.info

Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2019 рік

Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2019 рік
Фото: УП

Верховна Рада підтримала проект державного бюджету на 2019 рік у другому читанні та в цілому.

За відповідне рішення проголосували 240 народних депутати, пише УП.

“Місяць тому ми представляли до першого читання проект державного бюджету на 2019 рік і наголошували, що він є реалістичним і збалансованим, всі його видатки підкріплені доходами, дефіцит не перевищує дозволеного, а боргове навантаження зменшується. Основним викликом під час допрацювання документу до другого читання було зберегти цей баланс”, – сказала у своєму виступі Міністр фінансів Оксана Маркарова.

За її словами, в результаті роботи з профільними комітетами доходи бюджету було збільшено майже на 18 млрд грн, водночас на відповідну суму збільшили видатки на пріоритетні напрямки соціальної і економічної сфери.

“Всі наші пріоритети залишаються незмінним: це оборона і безпека, продовження реформ освіти, охорони здоров’я та децентралізації, які було закладено від самого початку, а також соціальні видатки, які буде профінансовано в повному обсязі. При цьому бюджет залишається збалансованим” – наголосила вона.

“Вчасно ухвалений бюджет – це сигнал про стабільність як для українського бізнесу та промисловості, так і для міжнародних партнерів”, – відзначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За словами прем’єра, бюджет на 2019 рік – це бюджет розбудови країни.

Гройсман під час презентації бюджету відзначив, що в планах уряду – курс на економічне зростання. Пріоритетом є планка в 5-7% ВВП. Інфляція, в свою чергу, планується менше 10%.

В 2019 планується зростання ВВП на рівні 3% за умови інфляції 7,4%.

Читайте також: Бюджет-2019: що головний кошторис країни принесе пересічним українцям

Нагадаємо, у вересні Кабінет міністрів затвердив та направив на розгляд Верховної Ради проект держбюджету.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.