дивись.info

Президенту Національної академії наук виповнюється 100 років

Президенту Національної академії наук виповнюється 100 років

Сьогодні Борису Патону, українському науковцю, президенту Національної академії наук виповнюється 100 років.

Борис Євгенович народився в родині академіка Євгена Патона. Його батько – знаменитий мостобудівник, автор і розробник найбільшого в світі суцільнозварного моста через Дніпро (1543 м в довжину), відомого в даний час як міст Патона.

Згідно із біографічними даними, Борис Патон народився 14 листопада 1918 року, однак у паспорті зазначена дата 27 листопада. 1941 року закінчив Київський політехнічний інститут за фахом інженер-електрик; захистив кандидатську дисертацію.

Борис Патон – автор понад 1000 публікацій, зокрема 20 монографій, понад 400 винаходів.

Наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробці теоретичних основ створення автоматів і напівавтоматів для дугового зварювання і зварювальних джерел живлення; умовам тривалого горіння дуги та її регулювання; проблемі керування зварювальними процесами. Вивчає системи керування з різноманітними кібернетичними приладами, працює над створенням зварювальних роботів. Велику увагу приділяє вивченню металургії зварювання, вдосконаленню існуючих і створенню нових металевих матеріалів.

Очолював дослідження із застосування зварювальних джерел теплоти в спеціальних плавильних агрегатах, які увінчалися створенням нової галузі якісної металургії — спецелектрометалургії.

Борис Патон — автор ідеї та один з розробників методу електрозварювання м’яких тканин. За розробку та освоєння методу колектив авторів у 2004 році було відзначено Державною премією в галузі науки і техніки.

Науковець був першим нагородженим званням Герой України. Крім того, у Патона дві зірки Героя соціалістичної праці. При життю науковцю встановили бронзовий бюст.

Один із секретів довголіття Бориса Патона у регулярних заняттях спортом. Майже до 80 років, поки не отримав травму, він грав в теніс і захоплювався водними лижами. Досі чотири рази на тиждень відвідує басейн.

У серпні 2011 року був оприлюднений так званий «лист десятьох» — лист української інтелігенції на підтримку політики екс-президента Віктора Януковича. Одним з десятьох підписантів був Борис Патон.

Нардеп Ольга Богомолець у своєму Фейсбуку написала: «Свої славні сто років сьогодні святкує СуперГерой України — Борис Патон!

Його винаходи використовують по всій Землі та навіть у Космосі. Він навчив медиків з усього світу зварювати живі тканини і цим врятував мільйони життів. Своїм неймовірним прикладом життя і мудрості він надихає на сміливі наукові звершення тисячі молодих вчених.

У моєму серці Ви завжди будете займати дуже важливе місце. Такі талановиті вчені, як Ви, роблять нашу державу країною успішних людей та натхненних ідей. Ваші запал та геніальні наукові рішення назавжди залишили слід в історії.

Колись Ви стали наймолодшим Президентом Національної академії наук і понад півсторіччя гідно несете це звання. Я дякую за Ваш важливий внесок, бо для моєї родини ця наукова організація має особливе значення — мій прадід Олександр Богомолець також мав честь її очолювати.

Для мене Ви — людина, на яку потрібно рівнятися. Сьогодні я бажаю Вам здоров’я, натхнення, багато посмішок та тільки добрих думок.

Впевнена, всі українці мають жити не менше ста років! Саме такі люди, як Ви, — мудрість нашої нації.

З Днем народження і 100-річним ювілеєм, Борисе Євгеновичу!»

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.