дивись.info

Українська прокуратура Криму визнала захоплених ФСБ моряків військовополоненими

Українська прокуратура Криму визнала захоплених ФСБ моряків військовополоненими

Прокуратура Автономної Республіки Крим визнала захоплених російськими силовиками українським моряків військовополоненими.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, прокуратура АРК також почала досудове розслідування за фактом «порушення окупаційною владою законів і звичаїв війни відносно військовополонених моряків ВМС України» згідно з Кримінальним кодексом України.

«Українські моряки, захоплені в полон, мають статус військовополонених та підпадають під дію Третьої Женевської конвенції.

Відтак, Росія зобов’язана дотримуватись відповідних норм міжнародного гуманітарного права при поводженні з українськими моряками.

Україні, зі свого боку, вкрай важливо застосовувати ці норми для більш ефективного захисту наших громадян, що опинилися в полоні», – наводить прес-служба слова голови прокуратури АРК Гюндуза Мамедова.

Як стверджують у відомстві, представники правоохоронних органів Росії порушили право військовополонених «на неупереджене і нормальне судочинство, що є серйозним порушенням законів і звичаїв війни згідно зі статтею 130 Женевської конвенції про ставлення до військовополонених 1949 року».

25 листопада російські прикордонники у Керченській протоці відкрили вогонь по українських кораблях і захопили три кораблі. Шістьох українських військових поранено, двоє у важкому стані. (Росія заявляє, що надала медичну допомогу трьом пораненим, про інших трьох не згадувала).

26 листопада, після подій у Керченській протоці Верховна Рада ухвалила запровадження з 26 листопада воєнного стану у низці областей України.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.