дивись.info

Ще до прийняття бюджету до керівників деяких комунальних закладів можуть бути застосовані дисциплінарні стягнення, – Гірняк

Ще до прийняття бюджету до керівників деяких комунальних закладів можуть бути застосовані дисциплінарні стягнення, – Гірняк

Вже наприкінці наступного тижня можуть бути оприлюднені прізвища керівників комунальних закладів, роботою яких в облраді незадоволені.

Про це у коментарях журналістам Дивись.info розповів заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

«Верховна Рада прийняла бюджет України і треба приймати бюджет області. Обласна рада почала робити певні кроки щодо перевірки діяльності наших комунальних закладів. Багато років їхні  бюджетні запити, фінансову діяльність керівництво ради контролювало. Вперше ми це зробили минулого року і відновили керованість цієї сфери. Ми кількох керівників звільнили, ще кілька самі написали заяви на звільнення. І ми показали економію коштів. Наприклад, ремонт Будинку воїна був здійснений за рахунок зекономлених коштів. Ми хотіли зекономити 110 млн. грн, але вийшло дещо менше. Ці гроші пішли на капітальні видатки. Зараз цей процес продовжується, відбувається робота з документами», – розповів Володимир Гірняк.

Наступного тижня працюватимуть депутатські комісії. У раді сподіваються, що голосування за бюджет відбудеться 11 грудня. За умови, що комунальні заклади подадуть необхідні документи.

«Я свідомо не хочу називати деякі галузі, але не всі дають документи.  Деякі з них не хочуть подавати документи, і доходить до того, що доводиться втручатися голові ЛОДА, який в максимально жорсткій формі вимагає, щоб ЛОР надали всі документи. Як не дивно, мені було простіше отримати документи, коли я був депутатом ЛМР. Тобто система чинить серйозний спротив, але ми його потрошки долаємо. Ми повинні мати інформацію, скільки коштів йде на зарплату, податки, комунальні послуги, ліки, харчування, інші видатки. На сьогодні  майже всі бюджетні запити, але з деякими закладами були проблеми. Але я переконаний, що ми розберемося до кінця. Ми на громадських засадах залучили фахівців, які аналізують документи, які заклади подають на ProZorro, і бачимо, що ця система використовується неправильно, що ставляться певні дискримінаційні умови. Тобто ми хочемо прийняти бюджет якомога швидше, але повинні мати всю інформацію від наших закладів», – додав заступник голови ЛОР.

За його словами, вже найближчим часом стане відомо прізвище керівників комунальних закладів, до роботи яких у ЛОР є претензії.

«Я б також хотів відстояти той принцип, що заклади, які добре працюють і показують позитивну динаміку, повинні отримати додаткові кошти. В тих закладах, які належно не працюють, треба або звільняти керівників, або попередити про невідповідність, бо на мою думку на 70% успішність роботи закладу залежить від керівника. Якщо керівник неефективний, то вкладені в заклад кошти результату не принесуть», – розповів Володимир Гірняк.

Головним пріоритетом бюджету-2019, на його думку, є збільшення капітальних вкладень за рахунок раціонального використання коштів.

«Тобто можна зекономити кошти на закупівлях і віддати їх тому самому закладу на капітальні роботи. Також, враховуючи ситуацію в державі, планується у наступному році збільшити розмір  резервного фонду обласного бюджету, на випадок непередбачуваних ситуацій. Це ініціатива голови ЛОР. Конкретна сума зараз аналізується», – розповів Володимир Гірняк.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.