Українські підприємці відчувають брак кадрів через трудову міграцію, — бізнес

НКРЕ

На тлі чималих масштабів трудової міграції українські компанії сьогодні відчувають гострий кадровий голод. 

Зміни на ринку праці зачепили всі сфери. Про це йдеться у статті «Бонуси та можливості: що українські компанії надають своїм працівникам» на 112.ua.

«Ми, як і всі компанії в Україні, відчуваємо проблему відтоку кадрів. За останні кілька років вона значно посилилася. Якщо 5-6 років тому ми відчували від'їзд за кордон "білих комірців", так званий "витік мізків", то зараз відчувається гостра нестача навіть фізичної сили», – каже директор з персоналу компанії METRO Cash and Carry Ukraine Ірина Брижак.

За її словами, люди виїжджають з країни насамперед через нестабільну ситуацію та повільне впровадження реформ: «Відкривши кордон з Європою, держава поки не вживає серйозних заходів з поліпшення іміджу країни й утримання наших громадян. При цьому також не дає бізнесу вирішити проблему відтоку самостійно – наприклад, наданням можливості привезти робочу силу з інших країн».

Зміни на ринку праці зачепили всі сфери, і банківська не є винятком. Про це кажуть у державному «Приватбанку».

«Основні причини складнощів – це питання демографічної ситуації: молоді стало менше. Багато студентів хочуть і використовують можливість отримати освіту в європейських вузах. Крім того, відкриття кордонів призвело до різкого зростання темпів трудової міграції українців», – зазначили там.

Визнають проблему з браком кадрів і представники промисловості.

«На ринок праці в нашій індустрії впливають декілька факторів, серед яких – трудова міграція. Окремо слід виділити зниження зацікавленості молоді в промисловій кар'єрі на великих виробництвах. Наприклад, в одному з профільних вузів на "наших" спеціальностях ще п'ять років тому було 200 студентів, сьогодні їх лише 20», – зазначили представники металургійної компанії "Метінвест" (80 тис. співробітників).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: