дивись.info

23 грудня виборів до ОТГ не буде, – Парубій

23 грудня виборів до ОТГ не буде, – Парубій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вибори в об’єднаних територіальних громадах в десяти областях, де введено воєнний стан, не зможуть відбутися у попередньо встановлені терміни.

Про це Парубій заявив на Форумі місцевого самоврядування у середу, повідомляє Укрінформ.

«Я вважаю великим успіхом Верховної Ради України, що ми змогли прийняти бюджет задовго до нового року, не під ялинку, як у попередні роки. І, власне, в тому бюджеті захищена позиція фінансування місцевих громад. І коли стояло питання про введення воєнного стану, в нас відбулася дискусія з приводу того, як проводити вибори в тих десяти областях, де введений воєнний стан. Ми усі спільно маємо одну позицію, що було би правильним, якби вибори пройшли  незалежно від введення воєнного стану. Але хотів би повідомити і учасникам Форуму, і шановному пану Президенту: ми провели консультації з Центральною виборчою комісією, з комітетом Верховної Ради України, юридичним відділом ВР і дійшли до спільного розуміння, що, на жаль, на сьогодні, це неможливо вже зробити, бо процес проведення виборів вже був перерваний і, фактично, він вже не може повернутися в ту саму точку. Він має починатися спочатку», – повідомив спікер.

Парубій наголосив, що в найближчий період буде розпочатий процес підготовки нових виборів громад.

«Я думаю, що не буде будь-яких труднощів і проблем… Після завершення воєнного стану буде розпочатий процес, і в найближчий період, наголошую, в найближчий період, вибори у громади в тих десяти областях, де був оголошений воєнний стан, будуть оголошені і проведені у відкритий демократичний спосіб, щоб ми не поставили під будь-який сумнів юридичні підстави і право вибору, і право конкуренції під час проведення цих виборів. Це стратегічне завдання держави, це стратегічне завдання української влади», – наголосив Парубій.

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія призначила перші місцеві вибори в 125 об’єднаних територіальних громадах на 23 грудня. До складу цих 125 ОТГ увійшли 534 місцеві ради: міських – 15, селищних – 27 та сільських – 492. Зокрема, у Вінницькій області такі вибори відбудуться у 3 об’єднаних територіальних громадах, у Волинській – в 9 ОТГ, у Дніпропетровській – в 1 ОТГ, у Донецькій – в 1 ОТГ, у Житомирській – в 7 ОТГ, у Запорізькій – у 8 ОТГ, в Івано-Франківській – в 4 ОТГ, у Київській – в 4 ОТГ, у Кіровоградській – в 4 ОТГ, у Луганській – у 8 ОТГ, у Львівській – в 5 ОТГ, у Миколаївській – в 12 ОТГ, в Одеській – в 3 ОТГ, у Полтавській – в 3 ОТГ, у Рівненській – в 3 ОТГ, у Сумській – в 4 ОТГ, у Тернопільській – в 5 ОТГ, у Херсонській – в 2 ОТГ, у Хмельницькій – в 3 ОТГ, у Черкаській – в 27 ОТГ, у Чернівецькій – в 4 ОТГ, у Чернігівській області – в 5 ОТГ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.