дивись.info

Поїхати в антарктичну експедицію хочуть 178 українців — з них 32 жінки

Поїхати в антарктичну експедицію хочуть 178 українців — з них 32 жінки

178 кандидатів на різні посади, із них 32 жінки, подали документи на конкурс для участі у ХХІV Українській антарктичній експедиції. 

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) Міністерства освіти і науки України.

«Закінчився прийом документів від бажаючих стати учасником наступної, XXIV Української антарктичної експедиції. Всі необхідні документи подали загалом 178 осіб, серед них 32 жінки», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільший конкурс – 47 осіб, із них 1 жінка і 46 чоловіків, за право стати системним адміністратором зв’язку в експедиції. Дещо менше пропозицій на посаду кухаря – 33 кандидати, із них 23 чоловіки та 10 жінок; а також на посаду лікаря – 27 пропозицій від 18 чоловіків та 9 жінок. Виявили бажання працювати рік на українській антарктичній станції «Академік Вернадський» 40 науковців – 28 чоловіків та 12 жінок, 16 дизелістів-електриків – тільки чоловіки та 15 механіків також лише чоловіки.

«Приємно вражає, що в Україні є така кількість романтиків науки та полярних мандрів. Адже за «довгою гривнею» в Антарктиду наразі не поїдеш: зарплата наших полярників хоч і непогана за українськими мірками, однак значно менша, ніж в учасників експедицій з інших держав. Тож можу констатувати, що до нас подаються люди із значно шляхетнішою, не заробітчанською, мотивацією, і їхня кількість обнадіює. Водночас ми докладатимемо зусиль, щоб вивести забезпечення українських зимівників на гідний рівень», – коментує в.о. директора НАНЦ Євген Дикий.

Він також зазначив, що цьогоріч завдяки широкому поширенню інформації про конкурс, зокрема в медіа, в центр надійшло в рази більше документів, ніж у попередні роки, тож комісія з відбору постане перед непростим вибором. На першому етапі конкурсу оцінюватиметься відповідність кандидатів професійним вимогам. Другий етап – сувора медкомісія. І нарешті – тестування психологів, які мають оцінити здатність претендентів прожити рік у замкненому просторі та ізольованому колективі.

Повідомляється, що заплановано завершити відбір команди у січні 2019 року. Команда полярників складатиметься з 12 осіб: семи науковців, трьох інженерно-технічних співробітників (дизеліст-електрик, системний механік, системний адміністратор зв’язку), лікаря та кухаря. Причому має бути визначено 2 склади: основний та запасний. Відтак, усі вони проходитимуть навчально-тренувальні збори, за підсумками яких буде затверджено остаточний склад експедиції.

Експедиція вирушить на станцію Академік Вернадський у березні 2019 року і перебуватиме там рік.

Українська антарктична станція «Академік Вернадський» розташована на острові Галіндез архіпелагу Антарктичні острови, неподалік від Антарктичного півострова.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.