дивись.info

Під час аудиту виконання бюджету Самбора виявили втрату майже 30 мільйонів гривень

Під час аудиту виконання бюджету Самбора виявили втрату майже 30 мільйонів гривень

Львівські аудитори провели державний фінансовий аудит виконання бюджету міста Самбір.

Про це повідомили у прес-службі Західного офісу Держаудитслужби.

За результатами аудиту виявлено неефективні управлінські дії, внаслідок яких з міського бюджету зайво витрачено 5,1 млн грн та втрачено 29,4 млн грн доходів.

Аудитори виявили резерви щорічних додаткових надходжень 12,4 млн грн за умови прийняття міською радою певних управлінських рішень.

Неврахування поділу класів на групи при розрахунку потреби в освітній субвенції призвело до виникнення заборгованості із виплати заробітної плати педагогічним працівникам, яка 01.07.2018 становила 5,8 млн гривень. Для її погашення використано кошти, призначені для виплати зарплати у вересні-грудні 2018 року. Відтак, для оплати праці педагогічних працівників та недопущення заборгованості за жовтень-грудень 2018 року необхідно додатково залучити 10,7 млн грн освітньої субвенції.

Також аудитори виявили заборгованість із виплати заробітної плати у Самбірській центральній районній лікарні: станом на 01.07.2018 – 9,7 млн грн та станом на 01.10.2018 – 11,4 млн  гривень. При цьому у лікарні проводилось нарахування виплат необов’язкового характеру (надбавки за складність і напруженість роботи) на загальну суму 1,4 млн гривень.

Основною причиною виникнення заборгованості стало надання медичних послуг мешканцям інших адміністративно-територіальних одиниць Львівської області без укладання угод на передачу міжбюджетних трансфертів та/або укладення таких угод на суми, менші за фактичні видатки на ці послуги. Загальний обсяг фактичних витрат на лікування мешканців інших адміністративно-територіальних одиниць, не покритих за рахунок відповідних місцевих бюджетів області, склав 19,0 млн грн.

На утримання понаднормативних штатних одиниць в установах культури та освіти міста з бюджету витрачено 1,0 млн гривень.

Додаткові витрати з міського бюджету у 2017 році в сумі 1,9 млн грн проведено внаслідок погашення за рішенням Господарського суду Львівської області небюджетної заборгованості за теплопостачання (2,2 млн грн), спожите у 2016 році Самбірською ЦРЛ, яка фінансувалася у зазначеному періоді із районного бюджету.

Внаслідок використання 11 землекористувачами земельних ділянок комунальної форми власності без правовстановлюючих документів міським бюджетом втрачено можливість отримати 11,2 млн гривень орендної плати. Зволікання при виготовленні робіт із землеустрою, неукладення та несвоєчасне укладення договорів оренди 75 землекористувачами призвело до втрати ще 3,6 млн гривень орендної плати.

Неналежний контроль за збереженням і використанням комунального майна вартістю 9,2 млн грн може призвести до його часткової або повної втрати. Частина об’єктів нерухомості вартістю 6,7 млн грн використовується іншими юридичними особами. При цьому у міській раді немає відповідних правовстановлюючих документів та не визначено балансоутримувачів. Також частина майна вартістю 2,5 млн грн, балансоутримувачем якого є комунальні підприємства, знаходиться у податковій заставі.

Аудитори виявили резерви щорічних додаткових надходжень 12,4 млн грн за умови прийняття міською радою певних управлінських рішень. Так, за умови своєчасного укладання міською радою угод про передачу видатків на виконання повноважень із надання не тільки медичних, а також освітніх і інших соціальних послуг із органами місцевого самоврядування прилеглих (сусідніх) адміністративно-територіальних одиниць, до міського бюджету щорічно можна було б залучити 9,1 млн грн додаткових надходжень, що дало б можливість суттєво покращити якість наданих послуг. Від здання в оренду тимчасово вільних приміщень щороку до міського бюджету надходив би 1,0 млн гривень.

За результатами аудиторського дослідження з метою підвищення ефективності використання фінансової та ресурсної баз громади, наповнення дохідної частини міста, усунення виявлених порушень, аудитори розробили та надали міській раді 8 пропозицій.

Про результати аудиту проінформовано Львівську обласну державну адміністрацію.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.