• USD: 35.75
  • EUR: 37.80

Майже половина українців не знає своїх прав

Майже половина українців не знає своїх прав

Майже 50% громадян України не знають своїх прав та не розуміють, як їх захистити.

Про це сказала перший заступник міністра юстиції України Олена Сукманова , виступаючи з вітальним словом на відкритті Всеукраїнського тижня права, повідомляє Укрінформ.

«Майже 50% наших громадян не знають і не розуміють, які саме права їм належать, яким чином їх захистити , до кого звертатися , який орган відповідальний за відновлення тих чи інших прав», - сказала Сукманова.

Вона додала, що в рамках загальнонаціонального проекту «Я маю право», Міністерство юстиції з травня 2017 року вже зробило кілька проектів: «Стоп булінг», «Стоп насильство», «Маски шоу стоп», «Чужих дітей не буває».

Сукманова також додала, що завдяки реалізації проекту «Чужих дітей не буває», «ми побачили, що майже 40% всіх виконавчих проваджень, які зареєстровані в нашій країні, це виконавчі провадження по стягненню аліментів».

«Тобто це 40% батьків, які не розуміють зміст прав та свобод дитини і зміст свого обов'язку щодо утримання свої дитини», - зауважила перший заступник міністра, наголосивши, що з початку року з недобросовісних батьків стягнено понад 4 млрд грн аліментів.

Як повідомлялося, 10 грудня в Україні стартує Всеукраїнський тиждень права - масштабна серія заходів, покликаних сприяти підвищенню правової освіченості та правової свідомості громадян.

Зокрема, протягом 10-16 грудня по всій Україні всі органи державної влади та громадські організації будуть проводити різноманітні заходи, спрямовані на правопросвітництво - розповідатимуть людям, які у них є права, як ними скористатись і як захистити.

Всеукраїнський тиждень права започатковано відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», і проводиться він щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день прав людини, який заснований 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, що стала першим міжнародним документом, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

У 2018 році відзначається 70-та річниця Загальної декларації прав людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: