На громадські слухання у Малехові щодо рекультивації Грибовицького полігону прийшли лише представники сільради

На громадських слухання щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища були присутні лише сільський голова, секретар та юрист. Малехівчани вирішили проігнорувати захід, оскільки самого проекту рекультивації їм так і не показали.
Про це ІА Дивись.info депутат Жовківської районної ради, голова постійної комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів Ігор Муравський.
Львівська міська рада прозвітувала про те, що вчора у Малехові відбулися громадські слухання, згідно з процедурою оцінки впливу на довкілля щодо комплексного проекту рекультивації сміттєзвалища.
«О 13:15 у Народному домі розпочалася презентація проекту комплексної рекультивації Грибовицького сміттєзвалища за участю представників ЛКП «Збиранка», ЛКП «Зелене місто», фахівців Міністерства екології та природних ресурсів, а також Інституту проектування «Діпрокомунбуд» з Харкова», – повідомляє прес-служба ЛМР.
Натомість Ігор Муравський дуже здивований цим, оскільки ніхто з мешканців Малехова на громадські слухання, за його даними, не пішов, оскільки не було проекту, до якого можна було б вносити свої пропозиції.
«Ніхто не бачив проекту рекультивації. Раніше повідомлялося, що проект має виготовляти французька компанія «Еджіс», але потім його відкинули і повернулися до старого 2013 року. Однак самого проекту ніхто не бачив. Єдине, що відомо, що в старому проекті йшлося про зміцнення тіла полігону пресованими брикетами зі сміття. Відтак жоден з мешканців Малехова не пішов на громадські слухання, лише сільський голова, секретар та юрист. Спочатку люди навіть намагалися не пустити представників ЛМР, але потім вирішили просто ігнорувати захід», – сказав Ігор Муравський.
І зазначив, що вже тривалий час намагається отримати проект рекультивації, але безуспішно.
«Ми зверталися до сільської ради, але нам сказали, що не мають проекту. Так само звернулися в ЛКП «Збиранка», але і там запевнили, що не мають проекту. Тут така ситуація, що оцінка впливу на довкілля не вимагає голосування, а лише вносяться письмові пропозиції. Але ми цього не змогли зробити, бо нема у що вносити – проекту ніхто не бачив», – пояснив депутат райради.
Після громадських слухань, які де-факто відбулися, роботи з рекультивації можуть бути розпочаті.
«Але ми будемо продовжувати вимагати проект, якщо нам його не покажуть, вдаватимемося до всіх законних методів впливу, аж до акцій громадянської непокори. Крім того, у нас є меморандум від 2016 року, коли перекривалася дорогі Львів-Рава-Руська, підписаний Іриною Маруняк про те, що будь-які роботи, які здійснюватимуться на полігоні, узгоджуватимуть з громадою», – наголосив Ігор Муравський.
Та додав, що буде готуватися звернення і дії Львівської міської ради оскаржуватимуться, зокрема і в суді.
«До кінця тижня вирішимо про наші подальші дії», – сказав Ігор Муравський.
Нагадаємо, Грибовицьке сміттєзвалище готують до рекультивації, яка триватиме у два етапи. Роблять це у межах комплексного вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами у Львові. Загалом для цих цілей Львів отримав 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.
Коментарі