дивись.info

Реабілітаційний центр для поранених бійців за американським зразком відкриють в Україні

Реабілітаційний центр для поранених бійців за американським зразком відкриють в Україні

Двійник американського реабілітаційного центру «Next Step», що діє у Каліфорнії, відкриють в Ірпені під Києвом.

Його створять на пожертви української діаспори в США, зібраних організацією «Revived Soldiers Ukraine», яка допомагала із реабілітацією українських поранених бійців у Лос-Анджелесі, йдеться у сюжет Голосу Америки.

«Це все було (зроблено центр – ред) за кошти, які були зібрані з благодійників в Америці. Тобто діаспора збирала ці всі кошти… Люди зацікавлені, вони хочуть допомагати, вони знають про нашу ситуацію, і в нас є донори, які висилають чеки по 15-30 тис. доларів», – розповіла директор української філії фонду “Revived Soldiers Ukraine” Юлія Сташків.

За її словами, утримання одного українського пацієнта в Америці коштує майже як і створення центру в Україні.

«І виникла ідея разом з Іриною Ващук, яка є президентом цього фонду, відкрити реабілітаційний центр в Україні», – додала вона.

Як зазначається у сюжеті, загалом цей центр для поранених зі спинальною травмою, тому все пристосовано для людей на візках. Реабілітаційний зал облаштовуватимуть за каліфорнійським зразком. Наразі більшість тренажерів уже пливе в Україну з Нью-Джерсі.

Однак в Україні також знайшлися люди, які підтримують створення центру, а саме – велосипедист Ярослав Попович подарував свій велотренажер, а футболіст Владислав Ващук обіцяє підключитися до фандрайзингу.

Ідея створення центру належить двом подругам, колишнім спортсменкам. Одна зараз живе в Америці, інша – в Києві. Від початку війни вони відправляють поранених бійців лікуватися в США, уже допомогли 26 учасникам АТО.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.