дивись.info

Як написати листа Діду Морозу: поради для дітей та батьків

Як написати листа Діду Морозу: поради для дітей та батьків
Фото: відкриті джерела

До Нового року 2019 залишилося менше місяця і вже час зайнятися важливими справами. До них же можна віднести і написання листа Дідові Морозу.

Годі й нагадувати, що діти в 21 сторіччі розвинені та в казки не дуже не вірять. Але дитина не може не мріяти (та й дорослі мріють теж, признаймося!). Позитивне мислення і вміння мріяти допомагають дітям досягати певних цілей не гірше, ніж вміння розбиратися в гаджетах та нових технологіях. Сучасні психологи радять і дорослим вчитися уявляти собі бажані результати та досягнення, щоб в майбутньому домогтися успіху.

Лист Дідові Морозу — це ефективний спосіб навчити дитину формулювати свої власні бажання та послідовно втілювати їх у життя. Крім того, сьогоднішні фантазії та мрії вже завтра перетвориться на креативність, яка дійсно допомагає в колективі та в професії. Треба ретельно обговорювати з дітьми зміст листів і разом думати, яку на цей Новий Рік заповітну мрію можна втілити без Діда Мороза, а для якої знадобиться білобородий чарівник.

Пропонуємо Вашій увазі корисні поради, які допоможуть правильно скласти важливий “документ” для Діда Мороза, щоб він точно нічого не забув.

Фото: відкриті джерела

1.Привітання

Ввічливість цінується завжди і всюди, і цей випадок – не виняток. Слова “шановний Діду Морозе” або “дорогий Дідусь Мороз” однозначно викличе прихильність до себе. Адже не можна просто взяти і відразу почати вимагати подарунки.

2. Ввічливість завжди і в усьому

Ввічливість важлива не тільки в зверненні до Діда Мороза, а й в подальшому тексті вашого листа. Не зайвим буде запитати, як справи у Дідуся Мороза, як він себе почуває, чи не стомився він ще. Крім того, не забувайте привітати Діда Мороза з наступаючим святом.

3. Представтесь

Пам’ятайте, що Дід Мороз один, а тих, кому він приносить подарунки дуже багато. Тому не зайвим буде представитися і написати кілька рядків про себе. Після чого вже можна буде перейти до прохань про подарунки.

Фото: відкриті джерела

4. Не будьте жадібним

У кожної людини є кілька бажань, які він хоче втілити в життя. Але це зовсім не означає, що над листом Дідові Морозу необхідно сидіти добу і писати йому всі свої 50 бажань.
Краще сконцентруватися на чомусь одному, але найбільш важливому для вас.

5.Обіцянка Дідові Морозу

Важливо розуміти, що нічого не відбувається просто так і подарунки не дарують тільки тому, що це свято. Важливо навчитися обіцяти і робити щось натомість. Наприклад, не вередувати цілий рік, добре вчитися, допомагати мамі прибирати в будинку і подібне.

6. Гарне завершення

Списком подарунків закінчувати лист не можна. Необхідно обов’язково подякувати Діда Мороза за увагу і ввічливо попрощатися.

Фото: відкриті джерела

Як написати лист Діду Морозу від дитини 2-3 років?

Насамперед, починати писати листи можна і треба вже в 2-3 річному віці. Чому? Справа в тому, що малюк вже в такому віці може сформулювати, що саме йому хочеться: «ляльку з коляскою», «іграшку-трансформер», «щоб бабуся не хворіла» і так далі. Ви повинні разом вибрати гарний конверт, ретельно скласти список бажань, пояснити малюку, що діду ввічливо пишуть «Вітаю»,»Добрий День», «Дякую», «Здрастуйте», «Будь ласка», тощо.

Пам’ятайте, складаючи «лист бажань», підведіть малюка до такого бажання, мрії чи фантазії, що збудеться. Хоча б одне. Обов’язково попросіть дитину написати в текст своє ім’я, щоб «Бо Дід Мороз повинен знати, чий це лист». Виріжте разом чи якусь сніжинку або намалюйте ялинку та покладіть все це в конверт. Разом надішліть листа: зліпити сніговика і вкласти лист йому в руку; можна урочисто віднести його на укрпошту, опустити в поштову скриньку з написом «Україна»; заховати листа в морозилку, щоб почекав Діда Мороза.

Фото: відкриті джерела

Лист Діду Морозові від дитини 4-6 років?

Фантазія у дошкільнят аж б’є барвами. Ви самі будете здивовані, коли дізнаєтесь, які казкові мрії і фантастичні бажання у дітей 4-6 років можуть народжуватися. Заохочуємо, це корисно. Нехай мріє про щось фантастичне, показуючи комусь приклад; не будемо заважати.

В цьому віці готуйтеся до відповідей на сотні та тисячі питань: де живе Дід Мороз, на чому пересувається, скільки в нього оленів, як подарунки потрапляють під ялинку, тощо. Разом малюйте картинки про Новий 2016 рік та зиму, робіть орігамі чи аплікації. Взагалі то, оформити можна по різному, навіть у вигляді бланку. Обговорюючи з дитиною зміст листа, можна починати прищеплювати такі поняття, як альтруїзм і співпереживання: які подарунки попросити у Діда Мороза для мами чи тата? Для самого Діда Мороза? Для сусіда, товариша і так ділі. Саме в цьому віці вже пора пояснювати, що дід насправді виконує далеко не всі бажання, але що-небудь цього року обов’язково збудеться.

Фото: відкриті джерела

Як написати листа Діду Морозу від дітям 7-8 років?

Із школярем молодшого шкільного віку список мрій складайте прискіпливо та ретельно, так як можна недооцінити ступінь розвитку дитини. Насамперед, розкажіть, які іграшки можна просто купити в місцевому магазині, а які речі навіть Дід Мороз не зможе подарувати. Поговорить з дитиною, чи можна зробити щось, щоб прискорити виконання бажань? Спробуйте запевнити його, що потрібно хотіти якийсь індивідуальний подарунок, а не популярний модний гаджет чи іграшку, яка є вже у більшості класу. Зробіть так, щоб дитина не соромився говорити про те, що накопичилося у нього в душі. Його новорічне бажання може бути і нематеріальним, наприклад, щоб мама з татом не сварилися або тато більше проводив з сином часу? Включіть в список нематеріальні бажання дитини: виграти олімпіаду, з’їздити на море цього літа, закінчити рік на відмінно, тощо.

А що далі? Діти більш старшого віку, як правило, пишуть такі листи на українській мові вже самі, хоча можна й російською. А потом самі й відправляють.

Як оформити зразок листа Дідові Морозу?

Фото: відкриті джерела

«Вітаю, шановний Дідусь Мороз! Мене звуть Аліна, мені сім років. Я живу в місті Київ разом зі своїми мамою та татом та молодшою сестричкою Катею. Я дуже люблю Київ, тому що він великий, красивий, цікавий та головний! Цього року я перейшла у другий клас, навчаюся дна відмінно. Мене за це постійно хвалять батьки, обидва дідусі та бабусі, вчителі. Я часто відвідую різні гуртки, але найбільше мені подобаються танці. Також дивлюся регулярно «Танцюють всі» та «Х-фактор». У цей Новий рік я б дуже хотіла в подарунок маленьку кішку! Будь ласка, здійсни мою мрію у 2016 році, мама і тато теж хочуть котика. До побачення, Дідусь Мороз. Бажаю тобі здоров’я, щасливого і веселого Нового року. З повагою, Аліна.»

На яку адресу писати?

На жаль, якоїсь єдиної адреси в Україні немає. Деякі телеканали проводять акції, і тоді листа можна надіслати їм.

Фото: відкриті джерела