дивись.info

Українських військових відправили розміновувати Косово

Українських військових відправили розміновувати Косово

16 грудня підрозділ українських військових інженерів вирушив до Косова для робіт з розмінування та налагодження інфраструктури.

Про це повідомила прес-служба Міністрерства оборони України.

«Вперше з 2005 року військовослужбовцям нашої частини випала честь брати участь у подібних міжнародних миротворчих місіях», – сказав командир полку полковник Дмитро Овсянников.

Перед ротацією кожен кандидат пройшов посилену підготовку та ретельний відбір. На кожне місце розглядалось декілька людей. Головними критеріями відбору були досвід участі в бойових діях, відмінна фахова підготовка, знання іноземних мов та відсутність попередніх миротворчих місій.

Підготовка до ротації була не лише зі специфіки мінно-вибухових речовин, але й з ретельним аналізом останніх політичних та соціальних тенденцій Косова.

«Крім англійської мови всі наші військовослужбовці можуть привітатись, поставити елементарні запитання та повідомити про небезпеку мовою місцевого населення Косово. Також весь особовий склад навчений надавати невідкладну першу медичну допомогу при травмах та пораненнях», – сказав командир українського національного контингенту майор Сергій Ковальчук.

Першим завданням українських військовослужбовців у складі Багатонаціональних сил KFOR у Косово буде підготовка до відновлення однієї з магістральних доріг, яка проходить між важливими пунктами інфраструктури регіону. Це цілий комплекс робіт як з розмінування, так і з підготовки майданчиків для роботи важкої дорожньої техніки.

Український національний контингент знаходиться у Косово у складі міжнародних сил з підтримки миру під патронатом НАТО–KFOR. Сили KFOR були створені відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН та вступили в Косово 12 червня 1999 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.