дивись.info

Які свята відзначають 19 грудня (іменини, народні прикмети)      

Які свята відзначають 19 грудня (іменини, народні прикмети)      

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 19 грудня в Україні і світі.   

Свята 19 грудня

19 грудня парафіяни православної церкви відзначають День святого Миколая — покровителя всіх мандрівників і дітей. Свято вважається одним із найбільш шанованих у православному світі.

З історії відомо, що Святитель Миколай жив приблизно в III-IV століттях. У народі його прозвали Миколою Угодником, оскільки він прославився як угодник Божий. Християни вважають, що в цей день відбуваються чудеса.

Микола Угодник творив добрі справи за життя, керуючись своєю сильною вірою в Бога. Помер Святитель Миколай в середині IV століття. Його мощі збереглися нетлінними, вони зцілили тисячі людей. Зараз мощі Миколи Угодника зберігаються в італійському місті Бар, куди були перенесені в 1087 році.

Здавна Микола Угодник вважався захисником всіх дітей. У деяких слов’янських народах вірили і досі вірять, що напередодні свята цей святий приносить усім слухняним дітям подарунки, а неслухняні повинні виправитися і чекати подарунки від Миколая наступного року. Вважається, що малюки знаходять подарунки вранці 19 грудня під подушкою.

З 2002 року відзначається День адвокатури України. Його святкують щорічно 19 грудня з того часу, коли був підписаний президентський указ про встановлення професійного свята українських адвокатів.

Діяльність адвокатів регламентується законом України «Про адвокатуру». Відповідно до закону, адвокатура є добровільним об’єднанням, головне завдання якого — захищати права і свободи всіх людей, які їм гарантує Конституція. Український адвокат визнаний захисником не тільки громадян своєї країни, але й іноземців, осіб без громадянства та інших членів суспільства.

Завдяки людям, на честь яких було засноване це свято, в країні може вершитися правосуддя. Основна мета адвоката — знайти правду і захистити інтереси підсудного законними і моральними шляхами.

Поява Дня адвокатури пов’язана з бажанням громадськості підкреслити значення цього правозахисного інституту країни для демократичного становлення України, політичної та економічної стабільності в державі.

Про здобутки та проблеми адвокатури прийнято говорити на засіданнях, присвячених цьму святу. Вони традиційно проводяться незалежними громадськими організаціями адвокатів України.

Міжнародний день допомоги бідним. Організація Об’єднаних Націй розглядає бідність як «стан тривалої вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення задовільного способу життя».

Іменини 19 грудня

Цього дня іменини святкують: Микола, Максим

Народні прикмети

  • З’явився іній – наступного року вдасться зібрати багатий урожай
  • Яка погода на Миколу Зимового, таким буде день Микола весняний (22 травня)
  • Морозний і сонячний день – прикмета того, що буде неврожай в наступному році
  • Якщо людина народилася 19 грудня, то в якості оберега їй слід носити лазурит або родоніт
  • Якщо сніг з дороги до Ніколіна дня замітає, то їм і не стояти
  • Ясна і холодна погода 19 грудня – буде багатий урожай влітку
  • Скільки снігу на Миколу, стільки навесні і трави буде
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.