дивись.info

На початку 2019 року Україна отримає новий закон про державну мову

На початку 2019 року Україна отримає новий закон про державну мову
dt.ua

Про це в ефірі ObozTV розповів віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко.

За його словами, зараз у країні немає жодного закону, окрім Конституції, який би регулював застосування української мови.

“У першому читанні парламент схвалив відповідний законопроект у жовтні… Наприкінці січня і в першій половині лютого я розраховую, що парламент розглядатиме у другому читанні цей закон, а в лютому Україна отримає нове повноцінне мовне законодавство”, — заявив віце-прем’єр.

У повідомленні йдеться, що у ситуації з квотами на радіо і телебаченні, в основному збережуться діючі норми, а там, де передбачені нові норми, будуть перехідні періоди.

А якщо громадянин хоче стати державним службовцем або отримати українське громадянство, він повинен буде зафіксувати рівень володіння мовою і отримати відповідний державний сертифікат.

“Буде державна комісія із питань стандартів української мови, яка розроблятиме програмні завдання. Також буде створений інститут уповноваженого з питань державної мови, який розглядатиме можливі скарги, випадки невиконання закону про мову, здійснюватиме моніторинг виконання. Крім того, передбачені спеціальні безкоштовні курси для бажаючих і тих, кому буде потрібно отримати сертифікат. Держава всіляко сприятиме, щоб люди мали безперешкодну можливість опанувати мову”, — запевнив віце-прем’єр.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.