дивись.info

Засуджений у Росії кримчанин Зейтуллаєв написав відкритого листа про порушення прав людини

Засуджений у Росії кримчанин Зейтуллаєв написав відкритого листа про порушення прав людини
Фото ілюстративне. Джерело: УНІАН

Фігурант севастопольської групи «Хізб ут-Тахрір» Руслан Зейтуллаєв, якого засудили в Росії до 15 років позбавлення волі, звернувся до активістів та журналістів із відкритим листом.

Текст його листа опублікував у Facebook журналіст Антон Наумлюк.

Засуджений кримчанин звертає увагу на порушення прав людини в окупованому Криму, зокрема щодо кримський татар. Засуджений у Росії Зейтуллаєв просить активістів про три речі:

1. Щодо дискримінації кримських татар-мусульман мають ухвалюватися не тільки рішення, які будуть фактично тільки на папері, а й їхнє практичне застосування в житті.
2. Говорити завжди і всюди, наприклад, на круглих столах, семінарах, конференціях, форумах, у якому становищі перебувають громадські активісти, громадянські журналісти, волонтери і їм подібні люди в Криму. Що жодна з цих груп не перебуває в безпеці. І що, не дивлячись на все це, вони продовжують свою роботу в умовах повного беззаконня. За що найчастіше й виявляються за гратами в’язниць.
3. Продовжувати готувати різного роду проекти для в’язнів совісті і їхніх сімей у Криму і за його межами в підтримку «політв’язнів».

Також він подякував журналістам та активістам, бо бачить їхню роботу.

27 липня 2017 року Верховний суд Російської Федерації в окупованому Криму засудив фігуранта севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 15 років позбавлення волі з обмеженням на рік після відбування покарання. Чоловіка звинувачують у «терористичній діяльності» через причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в Росії.

Зараз Зейтуллаєв відбуває покарання в колонії в Башкортостані.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.