дивись.info

Католицьке Різдво 2018: історія та традиції

Католицьке Різдво 2018: історія та традиції

Вже другий рік Україна офіційно святкує Різдво ще й за західним обрядом. За традицією, 24 грудня всі західні християни відзначають Святвечір.

24 грудня католики відзначають Святвечір або Навечір’я Різдва, а на наступний же день — 25 грудня — святкують Різдво. У цей день, за біблійними оповіданнями, Діва Марія народила Ісуса Христа.

Католицьке Різдво — ще одне особливе релігійне свято, що наповнює людські душі теплом і милосердям. Воно відзначається 25 грудня в багатьох країнах світу.

Історія святкування Різдва

Перші відомості про святкування християнами Різдва відносяться до 4 століття. Згідно з однією із сучасних гіпотез, вибір дати Різдва стався через одночасного святкування ранніми християнами Боговтілення (зачаття Христа) та Великодня. Відповідно, в результаті додавання до цієї дати (25 березня) дев’яти місяців, Різдво випадає на день зимового сонцестояння.

У 13 столітті, за часів святого Франциска Ассизького, з’явився звичай виставляти в храмах для поклоніння ясла, в які поміщається фігурка Дитятка Ісуса. Згодом ясла стали ставити перед Різдвом не тільки в храмах, а й у будинках. Пізніше у вівтарів в костелах починають встановлювати вінок з чотирма свічками, і в кожної неділі Адвента запалюється по одній свічці.

Святвечір

Практично кожен католик дотримується традицію суворого посту в день перед Різдвом — 24 грудня. У цей день їдять тільки сочиво — зерна ячменю чи пшениці, які відварюють у воді і додають мед для смаку. Піст закінчується з появою на небі першої зірки.

Традиції Різдва

Різдво — сімейне свято, зустрічають його у вузькому колі. Будинки прикрашають яслами з фігурками Діви Марії і немовляти Ісуса, а також соломою — одним з головних символів Різдва.

Яслами в стародавні часи називали годівниці для худоби. Саме в таку годівницю, попередньо застеливши її соломою, Марія і поклала свого новонародженого сина Ісуса.

Перед святковою вечерею сім’я обов’язково молиться і по старшинству переломлюють облатку (прісний хліб). На вечерю подають тільки пісні страви. Серед них обов’язково повинні бути: яблука, овочеві салати та інші овочі, мед, родзинки, горіхи, селера. Оскільки все це – символи удачі, достатку і здоров’я. Обов’язковою стравою на столі має бути риба.

А ось всім відома різдвяна індичка подається на стіл тільки 25 грудня — на другу різдвяну трапезу.

Так само за святковим столом обов’язково ставлять зайвий прилад. Це для того, щоб показати, хто не прийшов в будинок в цей вечір — він завжди бажаний гість.

Колядування

Колядки співають в різдвяний вечір за вечерею, і на наступний день. Діти і дорослі переодягаються і ходять з дому в дім, співають пісні і бажають усім добра і удачі. Хоча церква не дуже добре ставиться до традиції колядування, вважаючи, що це відгомони язичництва.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.