дивись.info

За тиждень в Україні на кір захворіли майже три тисячі людей

За тиждень в Україні на кір захворіли майже три тисячі людей

Показник захворюваності на кір продовжує зростати. За минулий тиждень захворіли 2870 українців, а з початку року – більше 52 тисяч. Зупинити поширення хвороби може лише вакцинація.

Про це повідомили в МОЗ.

Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях – до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація.

«Закликаємо батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики. Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема – залежить від рівня охоплення щепленнями у країні», – повідомили в МОЗ.

І наголосили, що станом на 20 грудня 2018 р. в Україні наявні 836 171 доз вакцин проти кору, паротиту і краснухи, наступна поставка запланована на кінець грудня 2018 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.