дивись.info

Аксьонов хоче картини Айвазовського відправити у музеї Росії

Аксьонов хоче картини Айвазовського відправити у музеї Росії

Полотна художника-мариніста Івана Айвазовського з Феодосійської картинної галереї планують відправити на виставку в музеї сусідній Росії. Як повідомляє прес-служба російського уряду Криму, це питання обговорив глава півострова Сергій Аксьонов і міністр культури Росії Володимир Мединський в Москві.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

«Буде організована виставкова програма по країні – картини будуть представлені на пересувних виставках. Протягом січня будуть подані документи на фінансування проектних робіт », – сказав Аксьонов.

При цьому Мединський зазначив, що підготовка до проекту буде здійснюватися у співпраці з російською Третьяковською галереєю.

«Подивимося, які є майданчики, щоб музеї були готові прийняти, щоб був відповідний графік. Особливо в холодну пору року, коли в Феодосії менше туристів і можна брати більш розкручені картини. Паралельно будемо це поєднувати з реставрацією картин. Це робота на кілька років », – доповнив міністр.

У 2016 році 38 картин Івана Айвазовського з Феодосії були передані в московську Третьяковську галерею. Міністерство культури України у відповідь заявило про порушення статті 5 Гаазької Конвенції від 1954 року народження, яка забороняє вивозити цінності з окупованих територій.

Пізніше директор Феодосійської галереї імені Івана Айвазовського Тетяна Гайдук повідомила, що картини повернулися до Криму, і більше їх не планують вивозити до Росії.

Після анексії Криму, Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об’єкти культурної та історичної значення, що знаходяться на території Криму. Київ наполягає на приналежності пам’яток українського народу і просить прийняти їх під захист ЮНЕСКО.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.