дивись.info

У МОЗ не радять заїдати алкоголь купою активованого вугілля

У МОЗ не радять заїдати алкоголь купою активованого вугілля

Щоб не сп’яніти не слід пити алкогольні напої на голодний шлунок та запивати їх газованою водою, бо жодна пігулка не позбавить від наслідків перепою.

Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

«Пам’ятайте, що жодна пігулка не позбавить вас від наслідків надмірного вживання алкоголю. Перевірений спосіб, аби їх уникнути — їсти збалансовану їжу та не перебирати з кількістю алкоголю», – написала Супрун.

За її словами, попри поширений лайфхак щодо активованого вугілля, яке нібито може вберегти від похмілля та швидкого сп‘яніння, не існує жодних наукових доказів, що вугілля запобігає потраплянню алкоголю у кров.

«Є невелике клінічне дослідження, що навпаки вказує на відсутність будь-якого ефекту. Учасники дослідження двічі вживали однакову дозу етанолу. Перед другим разом вони прийняли 60 грамів активованого вугілля. Цікаво, що після вживання активованого вугілля, концентрація алкоголю в крові залишилась така сама як і без нього. Тобто по суті вживання вугілля нічого не змінює», – наголосила Супрун.

Вона підкреслила, що алкоголь дуже швидко всмоктується в шлунку.

«Алкоголь не знаходиться там достатньо довго, аби вугілля його абсорбувало. Тому заїдати алкоголь купою активованого вугілля неефективно. Є більш дієві способи, як можна зменшити шкоду від вживання алкоголю», – зазначила Супрун.

Вона радить не вживати алкоголь на голодний шлунок та не змішувати його з газованими напоями.

«Не пийте алкоголь на голодний шлунок. Вуглеводна їжа може допомогти зменшити інтоксикацію організму. Намагайтеся не змішувати алкоголь з газованими напоями. Алкоголь в поєднанні з ними швидше всмоктується в кров, тому можна й швидше сп‘яніти. Краще поєднайте алкоголь з фруктовими соками чи водою. Також пийте воду. Алкоголь має сечогінний ефект, тому поповнювати водний баланс необхідно. Пиття води допоможе уникнути дегідратації та потенційно зменшити кількість випитого алкоголю», – рекомендує Супрун.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.