дивись.info

В межах співпраці карпатських громад цьогоріч реалізували 32 проекти

В межах співпраці карпатських громад цьогоріч реалізували 32 проекти

У 2018 році, в межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад реалізовано 32 проекти на загальну суму 9 млн грн. 

Про це під час конференції «Cпівпраця в Карпатах: успіхи 2018 року і перспективи розвитку» розповів голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, передає кореспондент Дивись.info.

Щоб підбити підсумки виконання Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад у 2018 році, яку реалізовувала Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», на конференції зібралися представники органів місцевого самоврядування, обласних державних адміністрацій і неурядових організацій із Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей.

«Мережі співпраці в Карпатах активно нами створюються. В цьому році ми проводили кілька конкурсів. Підсумки одного з них ми підводимо сьогодні. Це конкурс ініціатив карпатських громад. Я вважаю, що 107 поданих заявок в рамках конкурсу підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, 32 – проекти-переможці, які вже реалізовані, –  це дуже добрий показник. Конкурс підтримано усіма чотирма карпатськими областями. Ми провели аналіз того, що було нами зроблено, і з упевненістю дивимося вперед. Наступного року маємо цей самий конкурс, котрий підтверджений вже бюджетними внесками, а також матимемо схожий конкурс за ідеологією коштом вже державного бюджету. Тобто, як мінімум удвічі нарощуємо можливості для співпраці і підтримки ініціатив у Карпатах», – розповів Олександр Ганущин.

Більш детальний звіт про результати року оприлюднений на сторінці «Єврорегіону Карпати – Україна» на Фейсбук:

Серед реалізованих проектів зокрема «Гуцульська мода», реалізований Косівською і Вижницькою районними радами.

«Це такий класичний проект. Другий проект, який хотілося б відзначити, пов’язаний із Спринею, місцем де створилася УГВР. За рахунок написаного проекту ми об’єднали дітей не тільки з Карпат, а навіть зі сходу. Ми там проводили відповідний вишкіл. Думаю, що на 75-у річницю УГВР цей проект буде продовжений. Є багато проектів, які концентрувалися на сакральній архітектурі. Наприклад, є книжка, де зібрані всі сакральні пам’ятки Жидачівського району. Такі 32 проекти, я сподіваюся, що цю цифру ми подвоїмо. Це наша планка, яку б ми хотіли взяти у вигляді мереж, співпраці в українських Карпатах», – додав голова облради.

В межах конференції відбулася презентація нових конкурсів. Зокрема, оголошено конкурсний набір Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад на 2019 рік.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.